wtorek, 16 listopada 2021 09:00

Park w Szczytnikach Duchownych z nowymi atrakcjami

  mn
Park w Szczytnikach Duchownych z nowymi atrakcjami zdjęcie nadesłane

W minioną niedzielę odbył się festyn w Szczytnikach Duchownych festyn. W ten sposób mieszkańcy świętowali otwarcie parku, który jest miejscem wypoczynku i rekreacji.

Park od lat jest systematycznie porządkowany i urządzany przez mieszkańców. W uroczystym otwarciu brała udział wójt Maria Suplicka, Wiceprzewodniczący sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jarosław Maciejewski oraz radni gminy Gniezno.

W tym roku dzięki dofinasowaniu z Urzędu Marszałkowskiego w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” zrealizowano projekt pn.: „Czy jesteś mały, czy duży, nasz park każdemu służy”. Zagospodarowanie terenu parku w Szczytnikach Duchownych w XI edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Pozyskano dofinasowanie wysokości 37 500,00 zł. Z tej puli zakupiono urządzenia zabawowe, stoły do gry, itp. Z Funduszu Sołeckiego mieszkańcy przeznaczyli 35 000,00. zł na budowę pomieszczenia gospodarczego – domku. Oprócz tego z budżetu gminy dodano na cele parku 10 000,00 zł.

Nieoceniony jest wkład własny mieszkańców, ich praca i zaangażowanie w samą realizacje projektu i zorganizowanie festynu. Szczególne podziękowania i gratulacje dla Przewodniczącej Grupy Odnowy Wsi i zarazem Sołtysa Szczytnik Duchownych Magdaleny Bartkowiak, KGW „KURA” z Bożeną Majewską na czele oraz Harcerzom z drużyny Buków i wszystkim mieszakom, którzy do lat przyczyniają się do rozwijania i upiększania terenu parku.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Ze szczytnik środa, 17 listopada 2021 21:33 napisane przez Ze szczytnik

    Micio działek w szczytnikach dużo... można dom postawić i wynieść się z Gniezna. Polecam! Fajna społeczność, pełno atrakcji.

  • Link do komentarza micio wtorek, 16 listopada 2021 14:00 napisane przez micio

    Szkoda ze w Gnieznie nie ma takich ogolnodostepnych miejsc gdzie mozesz sobie przyjechać i grila/ ognisko zrobić... pełno osób mieszka w blokach... przydało by się ;)

  • Link do komentarza z gminy wtorek, 16 listopada 2021 13:28 napisane przez z gminy

    Nic, tylko pogratulować mieszkańcom gminy Gniezno takiej Pani Wójt! Po kolei przyjdzie czas na pozostałe sołectwa i widać, ze przy tej władzy gmina Gniezno naprawdę pięknieje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane