wtorek, 09 listopada 2021 10:12

Ujawniono nieprawidłowości przy transportach na S5

 
Ujawniono nieprawidłowości przy transportach na S5 źródło: WITD

Kilka dni temu na drodze ekspresowej S5 inspektorzy z Poznania, Konina i Gniezna kontrolowali transporty towarów. Do działań włączyła się też Straż Leśna przy Nadleśnictwie w Czerniejewie w ramach akcji „Przewóz Drewna”.

Zatrzymane do kontroli pojazdy miały w większości przekroczoną dopuszczalną masę całkowitą (DMC), a z naciskami na oś też nie było najlepiej. Jeden z nich, wiozący w dwóch kontenerach 20-stopowych wózki widłowe z Gdańska do Gądek, miał 5,75 t nadwagi w stosunku do 40 t normatywnych. Kierowca nie okazał zezwolenia kategorii IV na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Kary w postępowaniu administracyjnym mogą kosztować przedsiębiorcę 10000 zł.

W innym przypadku przewóz na potrzeby własne szkła w okolicach Poznania też okazał się nienormatywny. Tutaj DMC od dopuszczalnych 40 t została przekroczona o 2,45 t. Większy o 0,56 proc. od normy 18 t był też nacisk grupy osi. Brak zezwolenia kategorii V będzie w tym przypadku skutkował wszczęciem postępowania administracyjnego w wysokości 6000 zł. Kierowca otrzymał mandat. Z kolei przewóz dwóch pojazdów z Gdańska do Niderlandów ważył 43,6 t zamiast prawidłowych 40 t. Nacisk grupy osi od normy 24 t odbiegał o 2,95 t. Wysokość pojazdu była też wyższa od przepisowych 4 m o 0,22 m. Kierowca nie miał zezwolenia kategorii V. Przedsiębiorcy w postępowaniu administracyjnym grozi kara pieniężna w wysokości 15000 zł, a zarządzającemu transportem 700 zł. Kierowca został ukarany mandatem. Inspektorzy zatrzymali też dowód rejestracyjny naczepy z powodu braku ważnych badań technicznych.

Pojazdy, wiozące drewno i kontrolowane wspólnie ze strażą leśną, w ramach akcji „Przewóz Drewna”, okazały się być normatywne.

źródło: WITD

1 komentarz

  • Link do komentarza Endriu środa, 10 listopada 2021 10:58 napisane przez Endriu

    Niech pilnują bezpieczeństwa a nie czając się polują na kierowców.Do tego byli powołani Krokodyle a w głowie pusto!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022