Wydrukuj tę stronę
środa, 20 października 2021 11:00

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Gdańskiej

 

Zgodnie z harmonogramem w środowy ranek został zamknięty przejazd kolejowy w ciągu ul. Gdańskiej. Kierowcy muszą korzystać z objazdów.

W ostatnim czasie dwukrotnie informowaliśmy o planowanym zamknięciu przejazdu kolejowego w ciągu ul. Gdańskiej. Firma wykonująca prace na linii kolejowej nr 281 prowadzi remont tego odcinka, do czego konieczne było właśnie zamknięcie skrzyżowania z torami. Utrudnienia mają potrwać do najbliższego wtorku 26 października do godziny 18. 

Dla mieszkańców Winiar zalecany objazd prowadzi przez ul. Orcholską i Pałucką (obok tartaku). Dla gnieźnian z pozostałej części miasta najlepiej korzystać z szybszego objazdu przez Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego.

W związku z powyższym przypominamy o zmianach w kursowaniu autobusów MPK, które zazwyczaj kierowały się w stronę ul. Pałuckiej lub Krzyszczewa - dotyczy linii nr 7, 9 i 11. 

  •  LINIA nr 7 - do i z ul. Lednickiej.
  •  LINIA nr 9 - do i z ul. Żnińskiej (przystanek końcowo - początkowy na wysokości parkingu Centrum Handlowego "Jagoda" - w kierunku ul. Spichrzowej).
  •  LINIA nr 11 - objazd przez ul. Lednicką (obowiązuje przystanek Lednicka II <->).