czwartek, 14 października 2021 11:05

Rozpoczynają się negocjacje w Jeremiasie

 
Rozpoczynają się negocjacje w Jeremiasie źródło: Google Street View

W ponad dwa tygodnie po wystosowaniu oświadczenia przez Inicjatywę Pracowniczą Jeremias, spór zbiorowy w tym zakładzie pracy wszedł w kolejną fazę. 

O gnieźnieńskiej fabryce Jeremias stało się głośno w kraju pod koniec września br. Wówczas to związek zawodowy, powstały w tym zakładzie, poinformował o planowanym wejściu w spór zbiorowy.

Do pracodawcy skierowane zostały żądania, polegające na podniesieniu wynagrodzeń o 20%, stabilizacji warunków zatrudnienia, a także regulacji miesięcznego systemu rozliczania nadgodzin oraz wprowadzenia dodatków stażowych. 

Jak informowali wówczas związkowcy, pracodawca otrzymał 14 dni na spełnienie wszystkich ich oczekiwań. Te jednak, podczas pierwszych spotkań z przedstawicielami firmy, zostały odrzucone.

Obecnie, jak informuje Inicjatywa Pracownicza Jeremias, rozpoczynają się negocjacje z zarządem - pierwsze spotkanie zaplanowano na czwartek 14 października. Od tego, jaki będzie miało ono przebieg (oraz uzyskanych efektów rozmów), zależy w którą stronę dalej pójdą związkowcy.

Obecnie zakład przy ul. Kokoszki w Gnieźnie zatrudnia około 600 pracowników, z czego około 400 na produkcji. Sporą część z nich stanowią pracownicy ze Wschodu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022