Wydrukuj tę stronę
wtorek, 12 października 2021 13:11

14-latka walczy z guzem, ale chce pomóc innym - organizuje zbiórkę planszówek

 

Sama walczy z rakiem, ale mimo młodego wieku chce zrobić też coś dobrego dla innych. 14-letnia Justyna postanowiła zorganizować zbiórkę planszówek dla dziecięcych oddziałów onkologicznych. 

Justyna Bielecka od długiego czasu zmaga się z nowotworem - guzem dołu skroniowego i podskroniowego. Od dłuższego czasu trwa zbiórka pieniędzy na rzecz dziewczynki, która już w dwa lata po urodzeniu miała podobne przejścia z rakiem. Kiedy w wieku 12 lat rezonans wykazał, że nowotwór powrócił, zaczęła się walka o jej życie. Walka, w której się nie poddaje i stara się dawać przykład pozytywnego podejścia do życia, choć cały czas potrzebna jest pomoc, by mogła być leczona - zbiórka na siepomaga.pl

Teraz Justyna wpadła na pomysł, by pomóc innym, którzy są w tej samej sytuacji, jak ona. Pomóc nieco inaczej. Na dziecięcych oddziałach onkologicznych w szpitalach całego kraju przebywa wielu małych pacjentów. Tę stronę życia 14-latka poznała bardzo dobrze. Wie też, że pobyt w takich miejscach można urozmaicić różnymi zabawami - wśród nich są gry planszowe. Cały pomysł polega na tym, żeby zorganizować ich zbiórkę i przekazać je następnie do dziecięcych oddziałów onkologicznych. Akcja odbywa się pod hasłem #WszystkoGra.

Planszówki mogą być nowe lub używane (w dobrym stanie) i można przekazywać na terenie Gniezna:

  • Zabawa i Programowanie przy ul. Roosevelta 58 (tel. 694 024 365)
  • Radio Gniezno przy ul. Lecha 10 (61 426 73 73)

Akcja trwa do 6 grudnia br. - wszelkie pytania oraz ewentualne nowe punkty zbiórki, można kierować pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zachęcamy do udziału w akcji!