wtorek, 28 września 2021 11:22

Dwoje 13-latków ukradło torebkę. Zajmie się nimi Sąd Rodzinny

 

Za kradzież torebki oraz dysponowanie pieniędzmi z cudzego konta odpowie chłopak i dziewczyna, którzy zostali ustaleni przez policjantów jako sprawcy tego czynu.

Miesiąc temu mieszkanka Gniezna wybrała się z dzieckiem na plac zabaw w parku przy ul. Ludwiczaka. Torebkę, w której znajdował się portfel, pieniądze i dokumenty odłożyła na ławkę. „Zaopiekowało” się nią dwoje nastolatków.

Jeszcze tego samego dnia pokrzywdzona ustaliła, że sprawcy kradzieży dokonali płatności jej kartą, która się znajdowała w torebce. Sprawę od razu też zgłosiła policji.

Funkcjonariusze operacyjni na podstawie zabezpieczonego w sklepach monitoringu ustalili tożsamość, jak się okazało 13-letniej dziewczyny i 13-letniego chłopaka. Nastolatkowie zostali przesłuchani, przyznali się i złożyli wyjaśnienia. Torebka, którą wyrzucili została odzyskana. Teraz sprawa trafi do Sądu Rodzinnego, który podejmie decyzję w ich sprawie.

źródło: KPP Gniezno

3 komentarzy

  • Link do komentarza 876876 środa, 29 września 2021 12:14 napisane przez 876876

    @Koryfeusz - niestety lanie jest prawnie zabronione.Teraz jest moda na bezstresowe wychowanie.

  • Link do komentarza wwm środa, 29 września 2021 09:11 napisane przez wwm

    To pewnie jeden z pierwszych efektów czarnkowej deformy. Resocjalizacją powinny być cotygodniowe spotkania z psychologiem i socjoterapeutą aż do pełnoletniości, pokrywane z 500+.

  • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 28 września 2021 21:52 napisane przez Koryfeusz

    Za takie coś powinni od rodziców dostać lanie pasem, aby cztery litery spuchły boleśnie. Szkoda, że Sąd nie może wymierzyć im kary takiego publicznego lania pasem na Rynku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane