czwartek, 16 września 2021 09:00

Utrudnienia na wiadukcie na ul. Kostrzewskiego

 

W przyszłym tygodniu planowane są prace remontowe w rejonie wiaduktu nad torami w ciągu ul. Kostrzewskiego.

Jak informuje wykonawca prac, realizowanych na zlecenie GDDKiA, od czwartku 23 września do piątku 24 września 2021 roku firma Rotomat planuje wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na wiadukcie nad linią kolejową w ciągu drogi krajowej nr 15 (ul. Kostrzewskiego) polegającej na zamknięciu jezdni w kierunku Wrześni.

Zamknięcie nastąpi w czwartek 23 września o godzinie 6.00 rano. Ruch pojazdów kierowany będzie ręcznie przez uprawnionych pracowników w godzinach 6.00 - 22.00, a w godzinach 22.00 - 6.00 kierowanie ruchem odbywać się będzie przy użyciu tymczasowej sygnalizacji świetlnej. W piątek 24 września o godzinie 20.00 przywrócona zostanie docelowa organizacja ruchu.  

Jak informuje wykonawca, wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu wynika z konieczności przeprowadzenia prac związanych z prawidłowym utrzymaniem stanu jezdni w kierunku do Wrześni.  

17 komentarzy

 • Link do komentarza wilk piątek, 24 września 2021 15:12 napisane przez wilk

  Przynajmniej dziur na drogach nie ma,tak jakby niedawno był mróz siarczysty !!! Staszica,Budowlanych,Roosevelta dziury od kilu miesięcy,nie można połatać ???? KTO tam rządzi w tym naszym rejonie dróg??

 • Link do komentarza kupszcza piątek, 24 września 2021 10:17 napisane przez kupszcza

  do Avalon bo te miasteczka były kiedyś wojewódzkimi lub miały 100 tys. mieszkańców i są miastami na prawach powiatu. A tam prezydent/burmistrz zarządza wszystkim. Niestety Gniezno nie spełniło ustawowych przesłanek, aby zostać takim miastem. Przesłanki - b. miasto wojewódzkie lub powyżej 100 tys. mieszkańców.

 • Link do komentarza Hakunamatata piątek, 24 września 2021 06:59 napisane przez Hakunamatata

  Krytykujecie władze Gniezna, a estakada to DROGA KRAJOWA, co ma do tego miasto?! Wystarczy uważnie przeczytać artykuł!

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 23 września 2021 23:55 napisane przez Koryfeusz

  Nie jest tak tragicznie jeszcze. Czasem zastanawiam się, czy przy codziennych korkach na tej ulicy ktoś nie powinien sterować ruchem? Ponadto irytujący się kierowcy, którzy jako pierwsi pod światłami muszą mieć 5 sekund, aby ruszyć. Przecież skoro się pierwsi to równo z zielonym powinni wyjechać o ile skrzyżowanie wolne i samochód sprawny. Akurat większość ma te auta sprawne, nowe, ale jakoś wolno ruszają z miejsca. Przyczyny są oczywiste, czyli gapienie się w komórkę, brak koncentracji i słabe opanowanie swojego auta (chyba, że nowe, to trzeba poznać). Pomijają tę kwestię, to bardziej dolegliwy w skutkach jest brak ostrożności na drodze. Lepiej czasem dłużej zaczekać z wyjazdem (nawet jak ktoś trąbi za kierowcą), niż doprowadzić do kolizji czy też samemu być ofiarą kogoś, komu się spieszy. Bezpieczeństwo na drodze najważniejsze.

 • Link do komentarza Kiniu czwartek, 23 września 2021 22:02 napisane przez Kiniu

  Co tu narzekać na urzędników przecież remont studzienek na ulicy Roosevelta to też nie ich decyzja. Nie ma to jak remonty ulic w jednym czasie. Kompletny idiotyzm.

 • Link do komentarza Jest fajnie czwartek, 23 września 2021 19:37 napisane przez Jest fajnie

  Oj tam nie narzekać na "drużynę Budasza". ;). Przecież będziemy mieć piękne parki ! To nic, że drogo kosztują ,że nie przyniosą miastu zysków w kasie miejskiej ,to nic że utrzymanie parków w dobrym stanie będzie kosztowne . Damy radę ;) przesiądziemy się na rowery , zapłacimy więcej i więcej za " śmieci" ,ścieki i takie tam :) . Byle króliki się nam bardziej nie rozmnożyły ;) " Wincyj" Budasza "Wincyj" ! Wincyj radnych ,Wincyj sprzedać ziemi deweloperom :). Kadencja następna na bank !

 • Link do komentarza Bacha czwartek, 23 września 2021 06:37 napisane przez Bacha

  Chore miasto , chorzy rządzący ,nic więcej nie pisze bo po co i tak maja to w dupie.

 • Link do komentarza qter czwartek, 16 września 2021 20:44 napisane przez qter

  Czy GDDKiA (wiadukt Kostrzewskiego) nie potrafi się porozumieć z Zarządem Dróg Wojewódzkich (wiadukt Warszawska) co do terminu remontu? Obie te instytucje mają przecież Rejon Gniezno przy ul. Reymonta. Przecież to tak proste jak budowa cepa, a może dla urzędników zbyt trudne? Do tego dochodzi jeszcze remont na Poznańskiej. I co my kierowcy mamy zaśpiewać najbardziej idiotyczną przyśpiewkę: " Nic się nie stało Polacy, nic się nie stało".

 • Link do komentarza Ania czwartek, 16 września 2021 20:19 napisane przez Ania

  To już chyba żarty sobie robią. Akurat teraz to trzeba robić? Miasto absurdów.

 • Link do komentarza avalon czwartek, 16 września 2021 17:16 napisane przez avalon

  @yemplariusz
  Bo wiadukt na Warszawskiej jest pod zarządem WZDW a wiaduktem na Kostrzewskiego zarządza GDDKiA.
  Te dwie instytucje działają niezależnie i wg ustawy sieci dróg wojewódzkich, krajowych czy gminnych i powiatowych mają być niezależne.
  Urząd Miasta nie ma nic do powiedzenia ws utrzymania dróg którymi nie zarządza.
  Co ciekawe, w równie niewielkich jak Gniezno miasteczkach takich jak Konin, Sieradz, Krosno czy Leszno miasto zarządza wszystkimi drogami na swoim terenie.

 • Link do komentarza Kawa czwartek, 16 września 2021 15:03 napisane przez Kawa

  To co- trzecia kadencja Budasza???
  Fajne korki będą. Myślenie nie boli...

 • Link do komentarza Marek Z. czwartek, 16 września 2021 14:41 napisane przez Marek Z.

  A nie możecie się przesiąść na czas remontów wiaduktów na ....... rowery miejskie ? Przecież przez pierwsze półgodziny jeździcie takim rowerem za darmo. Chyba zdążycie przez półgodziny dojechać rowerem z domu do pracy !! ? Nie musicie go już potem pilnować wystarczy go na koniec zablokować ! A w drogę powrotną do domu wyruszycie już innym rowerem miejskim. I znowu w półgodziny dojedziecie do domku ZA DARMO !! Albo po drodze do domu podjedziecie jeszcze pod jakaś Biedronkę i zrobicie potrzebne zakupy. Oraz znowu zablokujecie pożyczony rower. Po zakupach kolejnym nowym rowerem miejskim przez następne półgodziny zawieziecie swoje zakupy do domu. Znowu ZA DARMO. Czy to nie wygoda? ILE W CIĄGU MIESIĄCA ZAOSZCZĘDZICIE PIENIĘDZY NIE KUPUJĄC PALIWA DO SAMOCHODU ?

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 16 września 2021 14:17 napisane przez Kierowca

  To już nie jest normalne !!! Kto to planuje ?! Robi to charytatywnie czy jeszcze bierze za to pensje ???? Proponuję na miesiąc zamknąć wszystkie ulice i zrobić remont.... Skandal po prostu !

 • Link do komentarza yemplariusz czwartek, 16 września 2021 13:12 napisane przez yemplariusz

  Czy ktoś sobie jaja w tym mieście robi???? Most ul. Warszawska cały czas w remoncie, a teraz to. Ma ktoś z decydentów choć minimalną wyobraźnie????

 • Link do komentarza Tomasz czwartek, 16 września 2021 11:41 napisane przez Tomasz

  Chyba kogos powalilo na głowę a moze by poczekac na oywarcie wiaduktu w ciągu ulicy warszawskiej

 • Link do komentarza snake 81 czwartek, 16 września 2021 11:24 napisane przez snake 81

  proponuję jeszcze zamknąć "trzy mosty" i wprowadzić stan wyjątkowy. Takie naprawy robi się latem a nie w trakcie roku szkolnego, gdzie już jeden zabytek jest wyłączony z użytkowania.

 • Link do komentarza Sebajek/Sebajek czwartek, 16 września 2021 09:31 napisane przez Sebajek/Sebajek

  Pewnie wszystkie wiadukty i obwodnice na raz zamknijcie ! brawo !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane