poniedziałek, 13 września 2021 13:10

Prawie 1400 uczniów korzysta z biletu za złotówkę

 

Od 1 września uczniowie gnieźnieńskich szkół podstawowych mogą korzystać z przejazdów MPK w cenie 1 złotego. Z tej możliwości skorzystało już wielu z nich.

1 375 biletów - tyle dokładnie biletów za zeta MPK Gniezno sprzedało przez nieco ponad trzy tygodnie. Wstępnie szacowano, że z tej możliwości będzie mogło skorzystać około tysiąca uczniów szkół podstawowych. To oznacza, że możliwość prawie darmowej komunikacji w mieście przekonała rodziców, by korzystać z takiej możliwości. Zdecydowana większość uczniów zakupiła promocyjny bilet w punktach stacjonarnych, a kilka procent za pośrednictwem aplikacji Mobilna Karta Miejska.

- „Bilet za zeta” przysługuje uczniom szkół podstawowych, mieszkającym w Gnieźnie oraz w gminie Niechanowo, która przystąpiła do zaproponowanego przez nas porozumienia. Z biletu mogą korzystać uczniowie do osiągnięcia 15 roku życia. Pierwszy miesiąc sprzedaży pokazuje, że możliwość praktycznie darmowej komunikacji przypadła do gusty młodszym mieszkańcom - mówił wiceprezydent Michał Powałowski.

„Bilet za zeta” jest biletem okresowym, dlatego po upływie miesiąca należy go kupować na każdy kolejny miesiąc np. w nowym punkcie sprzedaży przy dworcu autobusowym. Zakup jest także możliwy za pośrednictwem Mobilnej Karty Miejskiej, czyli wielofunkcyjnej aplikacji na smartfony dostępnej na telefony z system Android i iOS. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane