środa, 01 września 2021 17:26

Pierwszy rok działalności Gminnego Żłobka w Zdziechowie

  mn
Pierwszy rok działalności Gminnego Żłobka w Zdziechowie zdjęcie nadesłane

Dokładnie rok temu, 1 września 2020 roku Gminny Żłobek w Zdziechowie został otwarty dla najmłodszych mieszkańców Gminy Gniezno.

Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki pozyskanym środkom z Rządowego Programu Maluch +, oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 realizowanego pn. „Pierwszy Publiczny Żłobek w Gminie Gniezno wspiera rodziców”. Żłobek jest pierwszym w gminie obiektem, który zapewnił najmłodszym mieszkańcom gminy możliwość rozwoju a Rodzicom możliwość podejmowania zobowiązań zawodowych.

We wrześniu 2020 roku zainteresowanie usługami żłobka było tak duże, że pomimo zapełnienia wszystkich 30 miejsc w żłobku, nadal pozostawały dzieci oczekujące na liście rezerwowej. Już rok minął odkąd ten nowoczesny obiekt z bezpieczną infrastrukturą wypełnił się gwarem i śmiechem trzydzieściorga dzieci w wieku od 7 miesięcy do 3 lat. Przez ten czas dzieci z pomocą opiekunek odkrywały otaczający nas świat, rozwijały się poprzez zabawę i doświadczenie, zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami. Dzieci zdobywały umiejętności i narzędzia, dzięki którym będą lepiej radziły sobie w każdej dziedzinie życia.

Miniony rok był dla nas pracowity i pełen wyzwań, szczególnie pod względem organizacyjnym, uruchomienie nowej placówki. Razem z dziećmi przechodziliśmy okres adaptacji do nowych warunków pracy. Ale również był to dla nas rok pełen radości, spełnienia i ogromnej satysfakcji z pracy, gdy obserwowaliśmy jak nasi wychowankowie przekraczają granice dotąd dla nich nieosiągalne. W lipcu pożegnaliśmy pierwszych 14 absolwentów żłobka, natomiast dziś rozpoczynamy przyjaźnie z nowymi 15 dziećmi - mówi Monika Kornet dyrektor Gminnego Żłobka w Zdziechowie i jak dalej dodaje: Przy okazji tej rocznicy chcielibyśmy podziękować Rodzicom naszych podopiecznych, za zaufanie, którym nas obdarzyliście, powierzając nam swoje pociechy. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby otoczyć je opieką, reagować na ich indywidualne potrzeby i starać się wraz z Państwem je zaspokajać. Jestem przekonana, że zadania te udaje nam się realizować, bo cieszymy się trzydziestką uśmiechniętych dzieci, które z radością każdego dnia do nas przychodzą. Żłobek dziękuje z tego miejsca za wsparcie i miłe słowa w imieniu swoim, zespołu oraz dzieci.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Tomek piątek, 03 września 2021 11:12 napisane przez Tomek

    Pani Wójt. Gratulacje. Widać, że w Gminie pojawił się gospodarz.

  • Link do komentarza podatnik gminy czwartek, 02 września 2021 21:28 napisane przez podatnik gminy

    Podziwiam panią Wójt. mając takich oponentów Radzie Gminy, robi swoje. Cicho, spokojnie, bez rozgłosu i z korzyścią dla mieszkańców. No cóż, jest takie przysłowie, że "krowa, co duzo ryczy, mało mleka daje".

  • Link do komentarza z gminy czwartek, 02 września 2021 20:11 napisane przez z gminy

    I pomyśleć, że jeszcze w poprzedniej kadencji na wizję publicznego żłobka w gminie niejeden radny popukałby się w głowę. A jednak udało się. Oby przetrwał projekt po okresie dofinansowania.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane