środa, 01 września 2021 16:52

Nowy rok nauki rozpoczęty. W trakcie wakacji szkoły przeszły modernizacje

 
Nowy rok nauki rozpoczęty. W trakcie wakacji szkoły przeszły modernizacje źródło: UM

Wychowankowie z przedszkoli i szkół wyruszyli dziś do swoich placówek, a w każdej z nich odbyło się dziś uroczyste rozpoczęcie roku.

Pierwszy dzwonek to dla wielu osób oczekiwana chwila. Szczególnie dla rodziców, że ich pociechy powrócą do szkół po dwóch miesiącach wakacji. Sami uczniowie, choć na pewno nie wszyscy, również wypatrywali tego pierwszego dnia września. Szczególna to chwila dla tych, którzy po raz pierwszy wstępują w szeregi uczniów w szkołach podstawowych. Dlatego też w każdej z takich placówek była okazja do pasowania na "pierwszaka". 

Uroczyste inauguracje roku szkolnego z przedstawicielami samorządu miejskiego odbyły się m.in. w Szkole Podstawowej nr 6 oraz nr 7. Pierwsza z placówek doczekała się w okresie letnim modernizacji boiska, a druga - remontu toalet. Ponadto w wakacje prace trwały lub jeszcze trwają w SP nr 5 (modernizacja elewacji), SP nr 9 (remont boisk), Przedszkolu nr 2 (remont naświetla dachu), Przedszkolu nr 8 (modernizacja budynku nr 2), Przedszkolu nr 9 (oddymianie klatki schodowej) oraz Przedszkolu nr 10 (rozbudowa placu zabaw). 

Podobnie sytuacja miała miejsce w przypadku placówek podległych Powiatowi. Uroczyste inauguracje odbyły się w I, II i III Liceum Ogólnokształcącym - druga z nich doczekała się oczekiwanego od lat remontu korytarzy w starej części szkoły.

Na wszystkich (pierwszych w tym roku szkolnym) spotkaniach z uczniami, niezależnie czy z oficjalnymi gośćmi czy tylko w swoim gronie, życzono dobrych wyników w nauce. 

zdjęcia: Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane