poniedziałek, 23 sierpnia 2021 12:36

Wzięli alkohole z półek i wyszli bez płacenia - wpadli po pościgu

 
Wzięli alkohole z półek i wyszli bez płacenia - wpadli po pościgu źródło: KPP Gniezno

Trzech młodych mężczyzn zostało zatrzymanych przez nieumundurowanych policjantów, którzy akurat wykonywali inne czynności w pobliżu sklepu przy ul. Kostrzewskiego.

Sytuacja miała miejsce w miniony piątek, 20 sierpnia br. w godzinach popołudniowych. W markecie stojącym u zbiegu ul. Wrzesińskiej i Kostrzewskiego gnieźnieńscy policjanci operacyjni (nieumundurowani) wykonywali czynności służbowe. 

W tym samym czasie dwaj młodzi mężczyźni weszli do tego sklepu, udali się na stoisko monopolowe, zabrali ze sobą pełno napoi alkoholowych i przeszli przez linię kasy, nie uiszczając za nie zapłaty. Powiadomieni o tym fakcie funkcjonariusze natychmiast udali się w pościg za sprawcami, zatrzymując ich kilkaset metrów dalej, podobnie jak i ich trzeciego wspólnika. 

- Szybko okazało się, że to nie jedyny taki wybryk tego dnia w ich wykonaniu. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni byli odpowiedzialni za podobną kradzież, do której doszło niecałą godzinę wcześniej w markecie w Żydowie. Po przestępstwie wsiedli do BMW i przemieścili się do Gniezna. Ich łupem w obu przypadkach padły napoje alkoholowe, kosmetyki i kapsułki do prania - informuje KPP Gniezno. Łącznie złodzieje sklepowi spowodowali straty w wysokości 1235 złotych.

Skradziony towar został zabezpieczony. Co ciekawe w bagażniku BMW złodziei znajdowała się... broń gazowa i kominiarka. 

Cała trójka zakończyła swój wypad w policyjnym areszcie. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu wrzesińskiego w wieku 18, 19 i 24 lat. Już usłyszeli zarzut kradzieży. Zamiast imprezy suto zakrapianej alkoholem może czekać ich teraz nawet 5 lat więzienia.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Maks wtorek, 24 sierpnia 2021 02:04 napisane przez Maks

    Bolku, naród spisiał do cna.

  • Link do komentarza Bolek poniedziałek, 23 sierpnia 2021 14:30 napisane przez Bolek

    Co z tym narodem ? Szkoda tych ludzi co za Polskę oddawali życie. Szkoda ich ofiary.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane