niedziela, 01 sierpnia 2021 17:30

Upamiętnili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego

 

Mieszkańcy, harcerze, samorządowcy, kombatanci oraz rekonstruktorzy historyczni uczestniczyli w niedzielnych obchodach, upamiętniających wydarzenia z 1944 roku.

Uroczystości rozpoczęły się na Skwerze im. Adama Borysa ps. "Pług" przy Szkole Podstawowej nr 9, skąd wszyscy udali w stronę pomnika upamiętniającego Harcerzy Poległych i Pomordowanych za Ojczyznę. 

Po wspomnieniu pomordowanych dowódców hufca oraz osób związanych z gnieźnieńskim harcerstwem, poległych w trakcie II wojny światowej, przybyłe delegacje złożyły kwiaty pod monumentem. Po odśpiewaniu Hymnu Harcerskiego, uczestnicy udali się na gnieźnieński deptak, gdzie odbyła się kolejna część uroczystości.

Na ul. Chrobrego oraz w całym mieście, równo o godzinie 17:00 zawyły syreny alarmowe, upamiętniające moment wybuchu powstania warszawskiego. Nie zabrakło przy tym kibiców Lecha oraz Startu, którzy odpalili przy tej okazji race, po czym nastąpił krótki występ artystyczny w wykonaniu Natalii Braciszewskiej-Kijak.

 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza marek poniedziałek, 02 sierpnia 2021 04:47 napisane przez marek

    moje dziadki w grobie się przewracają widząc do jakiego stanu doprowadzono ten kraj.

  • Link do komentarza Pelacha niedziela, 01 sierpnia 2021 22:17 napisane przez Pelacha

    Podziękowanie dla wszystkich PATRIOTÓW! I jak miło widzieć bez szmat na ustach!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane