piątek, 30 lipca 2021 08:35

Ważył ponad normę i nie miał zezwolenia

 
Ważył ponad normę i nie miał zezwolenia źródło: WITD

Inspektorzy drogowi zatrzymali do kontroli pojazd nienormatywny, którego kierowca mimo stwierdzonych nieprawidłowości, odmówił przyjęcia mandatu.

W miniony poniedziałek 26 lipca na drodze ekspresowej S5, gnieźnieńscy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli czteroosiowy pojazd wiozący 20-stopowy kontener. Przewóz na trasie Gdynia/Trzemeszno - Tarnowo Podgórne okazał się nienormatywny.

Jak stwierdzono w trakcie kontroli, dopuszczalna masa całkowita, która nie powinna przekroczyć 32 tony, była o 3 tony za duża. O 3,4 tony normę, wynoszącą 18 ton, przekroczył też dopuszczalny nacisk grupy osi. Ponadto kierowca nie miał też odpowiedniego zezwolenia kategorii piątej na przejazd pojazdem nienormatywnym.

Przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne na łączną kwotę 12000 zł. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu w wysokości 200 zł i zostanie skierowany w stosunku do niego wniosek o ukaranie do sądu. Pojazd został usunięty na parking strzeżony, bowiem szofer nie doprowadził go do normatywności.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane