wtorek, 20 lipca 2021 18:18

W Gminie Gniezno bez wotum zaufania, ale z absolutorium

 

W miniony poniedziałek podczas sesji Rady Gminy Gniezno przyznano absolutorium wójt Marii Suplickiej, jednak nie otrzymała ona wotum zaufania.

Posiedzenie radnych odbyło się 20 lipca i, tak jak w każdym samorządzie, było okazją do dyskusji przede wszystkim nad raportem o stanie gminy Gniezno. 

- Nasze inwestycje były zaplanowane na poziomie 15 mln 300 tys., a wykonane na poziomie 14 mln 100 tys., co stanowi ok. 92% całkowitej wartości planowanej. Trzeba powiedzieć, że niewątpliwym sukcesem 2020 roku było zakończenie budowy kompleksu oświatowego w Zdziechowie, który kosztował gminę 31 mln złotych - mówiła wójt Maria Suplicka, dodając iż dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu tego obiektu znalazły w nim swoje siedziby m.in. biblioteka gminna, centrum usług wspólnych czy żłobka.

Dalej wymieniła kolejne inwestycje, jak rozpoczęcie prac nad planowaną rozbudową szkoły i przedszkola w Jankowie Dolnym, rozbudowy remizy w Strzyżewie Smykowym itp. Wskazała także na rozpoczęcie programu źródeł wymiany ciepła na terenie gminy, a także ulg za gospodarkę odpadami dla dużych rodzin. - 2020 rok wykorzystywaliśmy maksymalnie, jeśli chodzi o oszczędności poprzedtargowe, które pojawiły się podczas realizacji zadań zaplanowanych. Dzięki tym oszczędnościom udało się dodatkowo zrealizować cztery zadania - mówiła, wymieniając inwestycje w sieci wodociągowej, drogowej, oświetleniowej czy dodatkowych zakupów dla OSP. 

Następnie do samego raportu o stanie gminy Gniezno zgłosili radni oraz jedna z mieszkanek Obory. Tematami przede wszystkim była oświata, jej doinwestowanie oraz wyniki nauki, a także rozbudowa sieci kanalizacyjnej czy strategii gminy Gniezno. Nie brakowało też uwag personalnych co do działań (lub ich zaniechanie) podejmowanych przez wójta.

Po dyskusji nad raportem odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla wójt Marii Suplickiej - za głosowało 6 radnych, 5 było przeciw i 3 wstrzymało się od głosu. Tym samym po raz kolejny wotum nie zostało udzielone. 

Po przedstawieniu sprawozdania z wykonania budżetu za 2020 rok, a także odczytaniu opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, przyznano absolutorium przy pozytywnym głosie 13 radnych i 1 głosem wstrzymującym się (1 osoba była nieobecna).

8 komentarzy

 • Link do komentarza Czerepak czwartek, 19 sierpnia 2021 20:53 napisane przez Czerepak

  janciovodnik nie bądź taki gieroj. Ta gmina to jest kuriozum. Jak pomożesz Piekarom, to niezadowolone będzie Jankowo. Jak zrobisz coś Strzyżewom, to Braciszewo będzie płakać. Takie kółko jak w karuzeli ta gmina. I zawsze będzie komuś źle i niedobrze, A ta wójt jest wreszcie bez układów, robi swoje i ci, co ją wybrali sa zadowoleni. A ten, albo ta, co miesza, to tylko sieje zamęt, manipuluje mieszkańcami. Gmina nie potrzebuje oratorów, tylko cichej i konsekwentnej pracy dla dobra mieszkańców. A "Płacący Podatki" niech się przestanie zajmować plotkami, bo to jest prymitywne i głupie.

 • Link do komentarza janciovodnik czwartek, 22 lipca 2021 16:23 napisane przez janciovodnik

  Wyborca dlatego radny powinien tylko dostać zwrot kosztów podróży.
  Wtedy byśmy widzieli ilu jest z idei.

 • Link do komentarza iks de czwartek, 22 lipca 2021 13:42 napisane przez iks de

  Płacący podatki - chciałeś mieszkać na wsi, to mieszkasz na wsi
  ¯\_(ツ)_/¯

 • Link do komentarza Płacący podatki środa, 21 lipca 2021 22:37 napisane przez Płacący podatki

  Pani wójt jest...i tyle....Bo Jej się to należy ...jak mówiła pewna Pani z PIS... Konkursu na dyrektora szkoły w Szczytnikach Duchownych też nie było.....itd...itp...Kanalizacji też nie ma np na Osińcu...bo po co... Są tylko światłowody....Pozdrawiam wszystkich

 • Link do komentarza janciovodnik środa, 21 lipca 2021 09:54 napisane przez janciovodnik

  Pytanie czy można spodziewać sie referendum nad zmianą wójta ??
  Bo jesli jednak wójt nie spełnia pokładanych w nim nadziei to moze trzeba go odwołać.
  Jestem ciekaw co zrobi Rada Gminy.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 20 lipca 2021 22:34 napisane przez Mieszkaniec

  Ci Radni są coraz bardziej żałośni.

 • Link do komentarza podatnik gminy wtorek, 20 lipca 2021 21:36 napisane przez podatnik gminy

  Nie lubię kretów w żadnej organizacji. A w gminie Gniezno, choćby wójtem był sam anioł z nieba, to zawsze ta sama grupka by go podgryzała. Tam potrzeba chyba osiłka z tubalnym głosem i wagą ciężką, bo jakby ryknął i krzyknął, to by się mąciciele uspokoili.

 • Link do komentarza Wyborca wtorek, 20 lipca 2021 20:42 napisane przez Wyborca

  Najlepsi to są radni co się wstrzymują. Biorą diety cały rok, a nie potrafią sobie wyrobić zdania. Zależy im tylko na stołkach. Nie chcą się narazić ani jednej ani drugiej stronie. Zapamiętajcie sobie ich pęd do koryta który zamyka przewody myślowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane