poniedziałek, 06 września 2021 09:42

Potrzebna pomoc i wsparcie dla spalonego gospodarstwa

 
Potrzebna pomoc i wsparcie dla spalonego gospodarstwa Pożar z 9 czerwca 2021 r.

W sieci cały czas trwa zbiórka pieniędzy na rzecz gospodarza, któremu w czerwcu spłonęła obora oraz poparzone zostały zwierzęta.

9 czerwca br. informowaliśmy o dużym pożarze gospodarstwa, do którego doszło w Dębówcu w gminie Gniezno (zobacz więcej). Wówczas też przekazaliśmy, że w ogniu stanęły budynki, w których przechowywane były zwierzęta hodowlane, z których część została poparzona w wyniku działania ognia. Wiejący wiatr oraz sucha aura spowodowały, że ogień w krótkim czasie pochłonął część zabudowań.

Od tego czasu w sieci trwa zbiórka na rzecz wsparcia w odbudowie gospodarstwa. Niestety, właściciel do tej pory ma problem z zabezpieczeniem żywego inwentarza. Zbliża się jesień, a bydło wciąż przebywa pod gołym niebem. - Jestem rolnikiem o małym areale i nie stać mnie na odbudowę spalonej obory. Obecnie bydło przebywa na pastwisku jednak wkrótce lato minie i jeżeli nie odbuduje obory to zwierzat nie będę miał gdzie wprowadzic. Prosze o pomoc i wpłatę choćby symbolicznej kwoty abym dalej mógł prowadzić hodowlę dzięki ktorej utrzymuje cała rodzine - prosi o pomoc właściciel gospodarstwa.

 

Pomóc można za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl: 
https://zrzutka.pl/adkr8b

4 komentarzy

 • Link do komentarza Łukasz poniedziałek, 06 września 2021 14:50 napisane przez Łukasz

  Ubezpieczenie mogło nawet być, ale ubezpieczyciel mógł odmówić odszkodowania np. z powodu braku obowiązkowych przeglądów budynków. Pamiętajcie, jeśli ogrzewacie budynek gazem, węglem, olejem opałowym lub innym paliwem wymagającym spalanie, musicie raz w roku zrobić przegląd. Jeśli budynek jest wyposażony w instalację elektryczną, ta musi zostać raz na 5 lat poddana przeglądowi. Z powyższych przeglądów muszą zostać sporządzone protokoły. Brak wyżej wymienionych przeglądów skutkuje tym, że jeśli pożar powstanie od pieca, komina lub zwarcia w instalacji, ubezpieczycie się na was wypnie mimo opłaconych składek i niestety będzie miał rację.

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 28 czerwca 2021 10:45 napisane przez czytelnik

  Nie chcesz pomóc - nie pomagaj, ale twoje "dobre rady" w zakresie ubezpieczenia gospodarstwa są nie na miejscu. To do komentatorów ( raczej jednego, bo styl ten sam: "Ronik postępowy" i "słoneczniczek")

 • Link do komentarza Ronik postępowy niedziela, 27 czerwca 2021 14:20 napisane przez Ronik postępowy

  Nie ma. Bo żal było paru złotych. Rozumiem nieszczęście bo każdy z nas może go doznać, ale też zadaje pytanie gdzie ubezpieczenje gospodarstwa?

 • Link do komentarza słoneczniczek czwartek, 24 czerwca 2021 09:00 napisane przez słoneczniczek

  Pomoc pomocą ale gdzie obowiązkowe ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego? Czy jest?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane