niedziela, 20 czerwca 2021 12:30

Wielkopolska Izba Rolnicza obchodzi 25 lat działalności

 

Liczne stoiska z wyrobami pochodzącymi z działalności rolniczej oraz rzemieślniczej pojawiły się na Placu św. Wojciecha. Wszystko z okazji rocznicy powstania WIR.

W tym roku Wielkopolska Izba Rolnicza obchodzi 25-lecie działalności, a także przypada 125-lecie funkcjonowania Izb Rolniczych na ziemiach polskich. Z tej okazji do Pierwszej Stolicy Polski przybyły delegacje tychże, a także reprezentacje rolnicze gmin z całego województwa.

Na Placu św. Wojciecha pojawiło się mnóstwo straganów i stoisk w ramach wystawy Aktywna Wielkopolska Wieś. Prezentowane na nich są efekty pracy kół gospodyń wiejskich, firm, instytucji, samorządów oraz różnych innych jednostek zajmujących się pracą na rzecz rolnictwa i hodowli.

W ramach tego wydarzenia o godzinie 12 odprawiona zostanie także msza święta w katedrze, a następnie odbędzie się walne zgromadzenie WIR. W dalszym programie wydarzenia przewidziano przegląd twórczości artystycznej zespołów ludowych oraz rozstrzygnięcia konkursów z okazji jubileuszu. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane