sobota, 19 czerwca 2021 09:49

70-lecie przedszkola przy ul. Rybnej

 
70-lecie przedszkola przy ul. Rybnej zdjęcie nadesłane

W miniony piątek, Przedszkole nr 5 działające przy ul. Rybnej, obchodziło jubileusz 70-lecia swojej działalności na terenie Gniezna.

"Mali Przyrodnicy", którzy uczęszczają do placówki przy ul. Rybnej, obchodzili 18 czerwca święto swojego przedszkola. Placówka ta jest najstarszą tego typu w Gnieźnie, działającą po dziś dzień i to w tym samym miejscu. 

Nie sposób zliczyć, ilu mieszkańców Gniezna przewinęło się przez przedszkole od maja 1951 roku, kiedy to zaczęła ona swoją działalność. Jubileusz 70-lecia był długo oczekiwanym przez pracowników, a przede wszystkim najmłodszych wychowanków przedszkola, dla których przygotowano cały dzień pełen atrakcji. Przede wszystkim trzeba zacząć od wystawy zdjęć, która została umieszczona na ogrodzeniu, a która przedstawia archiwalne fotografie z kilku dekad działalności tej instytucji - może ktoś się na nich odnajdzie?

W ramach obchodów dla dzieci wystąpił magik, a także Mali Przyrodnicy zasadzili symboliczne drzewko, które - należy mieć nadzieję - przeżyje kolejnych 70 lat w tym miejscu. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Regi sobota, 19 czerwca 2021 20:58 napisane przez Regi

    Zdjęcia kolejnych dekad powinny również tu być pokazane . Wiele osób przypomniało by sobie wspaniałe Panie i Dyrekcje .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane