piątek, 18 czerwca 2021 14:24

Uszkodzenie kanalizacji na ul. Poznańskiej - utrudnienia jeszcze potrwają

 

Zwężenie do jednego pasa ruchu na nitce w kierunku Bydgoszczy może jeszcze potrwać - wszystko ze względu na awarię.

Od pewnego czasu w ciągu ul. Poznańskiej, na pasie w kierunku Bydgoszczy, występują utrudnienia w ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Czarneckiego do ul. Kłeckoskiej. Pojawiły się one w zasadzie po jednej z większych ulew, które przeszły nad miastem jakiś czas temu i od tej pory lewy pas ruchu jest wyłączony z użytku na długości około 200 metrów. Wiele wskazuje na to, że taka sytuacja jeszcze potrwa.

W tej sprawie już nie raz pisali zmotoryzowani gnieźnianie, których zastanawia brak podejmowania jakichkolwiek działań na zamkniętym pasie. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje jedynie iż zwężenie obowiązywać będzie na czas nieokreślony.

Jak udało się nam dowiedzieć, na tym fragmencie doszło do uszkodzenia sieci kanalizacyjnej, w efekcie czego nastąpiło też osunięcie ziemi. Jak przekazał nam wiceprezydent Jarosław Grobelny, działania podejmowane obecnie przez PWiK zmierzają do znalezienia wykonawcy, który podejmie się prac zmierzających do naprawy uszkodzonego odcinka. Problemem, z którym należy się liczyć, jest duża głębokość, na której znajduje się uszkodzona instalacja.

Docelowo więc, w przypadku gdyby udało się znaleźć wykonawcę prac, można przewidywać iż spowoduje to dodatkowo jeszcze większe utrudnienia w ruchu - podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku na tej samej ulicy (nitka na Poznań), ale kilkaset metrów bliżej na wysokości szpitala "Dziekanka".

4 komentarzy

 • Link do komentarza B sobota, 19 czerwca 2021 14:12 napisane przez B

  Żenada!!!!

 • Link do komentarza Jj piątek, 18 czerwca 2021 23:05 napisane przez Jj

  Kpinaaa to co robicie!!!

 • Link do komentarza Husik piątek, 18 czerwca 2021 21:03 napisane przez Husik

  Czyli zamkną całkiem nitkę na Bydgoszcz i dopiero będzie "zabawa" w korki

 • Link do komentarza pracownik szpitala piątek, 18 czerwca 2021 16:28 napisane przez pracownik szpitala

  No ale ile to czasu ma potrwać???? już minął miesiąc i to mało??? korki i korki a nikt tam nie pracuje....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane