piątek, 18 czerwca 2021 12:43

Tablica upamiętniła 150. rocznicę założenia banku

 

W tym roku mija 150. rocznica założenia Banku Spółdzielczego. Na przestrzeni dekad placówka przechodziła wiele zmian, jednak cel wciąż pozostawał taki sam.

Obchodzone w tym roku 150 lat od momentu, kiedy grupa mieszkańców zdecydowała się powierzyć swoje środki konkretnej instytucji, która jednocześnie mogłaby udzielać pożyczek, to ważny moment w historii Banku Spółdzielczego. Wszystko zaczęło się w 1871 roku i mimo, że od tego momentu różne były koleje losu, a także nazwy placówki, to tradycja wciąż jest kontynuowana w tym samym miejscu.

- Nasza historia wpisuje się także w historię Gniezna. W 1871 roku w dawniejszym Hotelu Europejskim został podpisany akt powołania Kasy Pożyczkowej dla miasta Gniezna. Obecna nazwa, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, funkcjonuje od 1959 roku, ale nie byłoby tego banku, gdyby nie pasja ludzi, tych którzy tutaj pracowali i pracują, pracowników identyfikujących się z tą firmą, ale także udziałowców, którzy byli i są dumni, że są udziałowcami tego banku i oczywiście naszych klientów, dla których przygotowujemy oferty i je unowocześniamy, by dopasować się do dzisiejszych czasów i oczekiwań - przekazała Barbara Borowska, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego.

Pandemia dość mocno pokrzyżowała możliwości zorganizowania większych uroczystości z okazji 150. rocznicy założenia banku, ale jednym z symbolicznych akcentów tego wydarzenia jest tablica, którą umieszczono na kamienicy przy wejściu do banku. Jej odsłonięcie odbyło się w piątkowe południe.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza wilk piątek, 18 czerwca 2021 17:47 napisane przez wilk

    Gratulacje dla pracowników,że taka polska perełka bankowa utrzymuje się tak długo,w świecie globalizmu !!! W sumie my jako mieszkańcy powinniśmy takie właśnie historyczne instytucje wspierać,np. mając tam swe konta!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane