czwartek, 17 czerwca 2021 07:33

Motoserce - akcja poboru krwi już pod koniec czerwca

 

Za kilka dni na gnieźnieńskim Rynku odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa "Motoserce". 

Zaczął się okres letni, a także zbliżają się wakacje - to właśnie w tym czasie rośnie zapotrzebowanie na krew, a jednocześnie okresowo spada liczba donatorów w punktach krwiodawstwa. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak zachęcać do oddawania krwi, która może ratować ludzkie życie w różnych sytuacjach - np. podczas rutynowych zabiegów czy podczas operacji po nagłych wypadkach.

Aktualne zapotrzebowanie na krew można śledzić dla każdego regionu w Polsce za pośrednictwem serwisu krew.info/zapasy, jednak trzeba mieć świadomość iż zapasy mogą wyczerpać się w każdej chwili.

W sobotę 26 czerwca na gnieźnieńskim Rynku w godzinach od 10 do 15 odbędzie się trzynasta edycja akcji "Motoserce", organizowanego przez motocyklistów z Born To Ride oraz Polski Czerwony Krzyż. Wszyscy oddający krew tego dnia mogą liczyć na upominek, a w trakcie wydarzenia odbywać się będzie także zbiórka pieniędzy na leczenie Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa, chorującej na SMA. Zapraszamy do udziału!

Ważne pytania ws. szczepień i oddawania krwi: www.rckik.poznan.pl/szczepionka-na-covid-a-oddawanie-krwi

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane