środa, 16 czerwca 2021 10:36

Strefa płatnego parkowania obchodzić będzie 25 lat istnienia

 

Dokładnie 21 czerwca br. minie 25 rocznica podjęcia uchwały o powołaniu Strefy Płatnego Parkowania. Z tej okazji przygotowane zostaną atrakcje dla zainteresowanych mieszkańców.

21 czerwca 1996 roku Rada Miasta zdecydowała, że na terenie centrum Gniezna wprowadzone zostaną opłaty za postój pojazdów w wyznaczonych miejscach. Od tej pory przez lata strefa ulegała wielu modyfikacjom, zarówno cenowym, jak i powierzchni, którą obejmowała. 

- Pamiętamy wszyscy, którzy wówczas byli kierowcami, karty, które trzeba było kupić w kiosku, zaznaczać na nich godziny postoju, aby można było potem to przez kontrolerów weryfikować. Kolejne lata przynosiły zmiany, pojawiały się parkometry na ulicach, a dzisiaj można płacić za pomocą aplikacji mobilnych, a także strefa uległa poszerzeniu - mówił wiceprezydent Michał Powałowski.

- Strefa płatnego parkowania to dzisiaj nie tylko rotacja miejsc postojowych, ale również bezpieczeństwo komunikacyjne. Od kilku lat chcemy pokazać, że zasadne jest pytanie nie o to, czy strefa powinna funkcjonować, ale w jaki sposób prowadzić najlepsze udogodnienia dla kierowców - mówił Maciej Ciesielski, kierownik Strefy Płatnego Parkowania i jak dalej dodał: - Zapraszamy wszystkich państwa od poniedziałku 21 czerwca przez cztery dni mamy promocyjne. Z naszymi partnerami aplikacji mobilnych będziemy przekazywali wszystkim, którzy się do naszego biura przy ul. Pocztowej zgłoszą, specjalnie przygotowane gadżety. Mamy też vouchery od partnerów aplikacji mobilnych, także myślę iż warto nas odwiedzić.

Ponadto w Biurze Strefy Płatnego Parkowania pojawi się także okolicznościowa wystawa o tym, jak przez 25 lat instytucja ta ulegała zmianom. W tych dniach na terenie centrum pojawiać się będą także przedstawiciele aplikacji mobilnych, którzy będą rozdawać kupony.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza szofer czwartek, 17 czerwca 2021 22:42 napisane przez szofer

  Jakbyście wy , przeciwnicy Strefy rządzili Gnieznem, to dopiero byłoby tutaj piekło! Dzięki Strefie choć w niewielkiej wprawdzie części, ale zawsze, zostało uporządkowane parkowanie w mieście. Jest jeszcze dużo do zrobienia i na obecnego prezydenta w tym zakresie nie ma co liczyć, ale nadzieja w następcy, który zrozumie, że w ścisłym centrum oraz na wybudowanych parkingach np. przy cmentarzach należy bezwzględnie wprowadzić parkowanie czasowe. Bo w obecnej chwili te parkingi nie spełniają celu, w jakim je pobudowano.

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski środa, 16 czerwca 2021 20:26 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Zlikwidować SPP

 • Link do komentarza Koko środa, 16 czerwca 2021 11:46 napisane przez Koko

  To już tyle, szok :) Może Strefa przytoczy jakąś garść statystyk np ile przez ten czas wystawili mandatów i ile z tego tytułu wpłynęło kasy do nich :) To było by dość ciekawe :)

 • Link do komentarza Kierownik środa, 16 czerwca 2021 11:30 napisane przez Kierownik

  Strefa Parkowania PLUS gadżet, a z PiSu się śmieją.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane