wtorek, 15 czerwca 2021 08:36

Nowa osoba dołącza do Zarządu Powiatu

 

Przez kilka godzin trwało głosowanie radnych powiatowych na kandydaturę etatowego członka Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego. Poprzednik opuścił ten organ w kwietniu br.

W drugiej połowie kwietnia br. informowaliśmy, że skład Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego opuścił Janusz Bukowski, będący w nim od początku obecnej kadencji. Przy tej okazji poznano powody tej decyzji, które były podyktowane zmianami w lokalnych strukturach partii Nowoczesna.

Już wówczas starosta Piotr Gruszczyński przyznał, że będzie "rekomendował osobę z zasobów rady" tj. Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Wtedy też informowaliśmy nieoficjalnie, że będzie nią dotychczasowa radna Danuta Winiarska.

W poniedziałek 14 czerwca odbyła się sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, której zdalny tryb przeszedł w "normalny", trwający kilka godzin. Komisja skrutacyjna od przedpołudnia do godzin popołudniowych oczekiwała w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego na radnych, którzy głosowali za kandydaturą zaproponowaną przez starostę - była nią właśnie Danuta Winiarska. Na tego kandydata ostatecznie zagłosowało 16 radnych, przeciwko było 8, a 0 wstrzymało się od głosu. 3 radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

W trakcie wyborów samorządowych w 2018 roku Danuta Winiarska otrzymała 711 głosów, otrzymując mandat w radzie startując z listy Koalicji Obywatelskiej.

1 komentarz

  • Link do komentarza Kibic wtorek, 15 czerwca 2021 09:32 napisane przez Kibic

    Ja może nie na temat, ale jednak doczytałam że tryb zdalny na sesji przeszedł w tryb "normalny". Pytam kiedy MOPS w Gnieźnie na ulicy Dworcowej oraz Urząd Miasta przejdą na tryb "normalny". To jest chyba jakaś paranoja, wszystko się otwiera, spadek zakarzen, a w wydziale lokalowym nadal widnieje kartka na drzwiach zaczynająca się od słów " w związku z rozszerzająca się pandemią....". Wszystko przez głośniczki na które jeden po drugim brzydko mówiąc pluje, kobiety pracujące w MOPSIE są tak opryskliwe, dziś jedna z tych gwiazd nawet głos podniosła na petenta. Może się mylę ale jeśli ktoś ma podobne doświadczenia proszę się wypowiedzieć, może P. Budasz się obudzi i przyjrzy się sprawie zwykłych obywateli którzy chcą swoje sprawy załatwiać w normalnych warunkach w jakich pracują radni itp.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane