sobota, 12 czerwca 2021 12:45

Akcja ekologiczna na Rynku

 

Stosy makulatury, nakrętek i karmy dla zwierząt przynieśli gnieźnianie w ramach akcji, która odbyła się w sobotnie przedpołudnie na gnieźnieńskim Rynku.

W ramach swojego rodzaju festynu ekologicznego pn. Gnieźnieńskie Dni Recyklingu, organizatorzy zaprosili mieszkańców do udziału w kilku zbiórkach. Przede wszystkim w zamian za przyniesioną makulaturę można było otrzymać sadzonkę, nasiona lub upominek - sterta kartonów, papieru, gazet itp. w krótkim czasie zaczęła wypełniać kontener ustawiony na placu. Osobno prowadzono także zbiórkę plastikowych nakrętek.

Jednocześnie także trwało gromadzenie karmy i akcesoriów dla zwierząt z gnieźnieńskiego schroniska, na apel to który również odpowiedziało wielu gnieźnian. Poza tym prowadzono akcję informacyjną dotyczącą programu "Czyste powietrze", w trakcie których można było dowiedzieć się więcej o środkach na wymianę źródeł ciepła lub termomodernizację budynku.

Akcję organizowały wspólnie Miasto Gniezno, Powiat Gnieźnieński, Polski Klub Ekologiczny koło w Gnieźnie oraz Nadleśnictwo Gniezno przy współpracy z URBIS, MOK-iem, WTÓRJAN BIS i Drukarnią Majorczyk.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Yemplariusz sobota, 12 czerwca 2021 15:34 napisane przez Yemplariusz

    Super akcja, tylko że dziś wybitnie mi nie pasowało. Mam nadzieje że te akcje będą ponawiane.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane