piątek, 11 czerwca 2021 12:45

Wpadli złodzieje katalizatorów

 
Wpadli złodzieje katalizatorów źródło: KPP Gniezno

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 40 lat, podejrzanych o kradzieże katalizatorów na terenie miasta i powiatu.

W ostatnim czasie gnieźnieńscy policjanci odebrali kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży katalizatorów z samochodów zaparkowanych na terenie Gniezna i innych miejscowości powiatu. Ostatnie dwa tego rodzaju przestępstwa odnotowano w piątek, 4 czerwca. Jedno w Gnieźnie, drugie na terenie gminy Mieleszyn. Właściciele łącznie oszacowali straty na ponad 2000 złotych.

Kryminalni z gnieźnieńskiej komendy rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania sprawców tych przestępstw. Policjanci krok po kroku skrupulatnie weryfikowali każdą zdobytą informację. Poczynione przez nich ustalenia wskazywały, że dwaj sprawcy w wieku 24 i 40 lat najprawdopodobniej pochodzą z Poznania. Tam też w dniu 8 czerwca zostali zatrzymani.

- W wyniku przeszukania pomieszczeń kryminalni zabezpieczyli sprzęt wykorzystywany do kradzieży. Gnieźnieńscy śledczy przestawili zarzuty obydwu mężczyznom. Podejrzani złożyli obszerne wyjaśnienia - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno

Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli majątek sprawców. Sprawa będzie miała ciąg dalszy. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania kolejnych przestępców. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane