czwartek, 10 czerwca 2021 22:21

Pożar budynku przy ul. Słowackiego

 

W czwartkowy, późny wieczór gnieźnieńscy strażacy zostali zadysponowani do pożaru opuszczonego budynku mieszkalnego.

Do zdarzenia doszło 10 czerwca, przed godziną 22. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, mieszkańcy ul. Słowackiego zauważyli dym wydobywający się z pustostanu, znajdującego się w połowie długości tej ulicy.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy JRG Gniezno wraz z drabiną mechaniczną. Po dotarciu na miejsce zastano rozległy pożar zlokalizowany na poddaszu opuszczonego budynku. Działania ograniczyły się do jego stłumienia, a także dogaszenia tlących się fragmentów poszycia dachowego - przy tym wykorzystano także drabinę, z której rozebrano część konstrukcji budynku.

Na czas prowadzonych działań przejazd ul. Słowackiego został zablokowany. Na miejscu była obecna również policja. Nadmienić należy, że był to już kolejny pożar tego budynku, który stoi tak opuszczony od kilku lat.

 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Kirkor piątek, 11 czerwca 2021 16:49 napisane przez Kirkor

    Świetny komentarz, ale czy kogoś z władz go zainteresuje?

  • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 10 czerwca 2021 22:55 napisane przez mieszkaniec

    Niedołężność wszelkich służb mający za zadanie pomagać ludziom jest porażająca. Z tego, co wiadomo budynek ten jako opuszczony od wielu lat jest siedliskiem różnych meneli, właścicielka nie żyje, a dwaj pozostali członkowie rodziny są niesprawni. Nikt im nie potrafi pomóc, a tyle w Polsce mówi się o trosce nad niedołężnymi ludźmi. Są paragrafy, przepisy, które w zdecydowany sposób zahamowałyby dalszy rozpad tej ruiny, który w pewnym momencie może zagrozić okolicznym mieszkańcom. ospałe władze miasta potrafią tylko tak, jak na Sienkiewicza postawić płot, który jak wygląda w centrum miasta, każdy widzi. Dobrze, że te opuszczone domy sa niewysokie, a co by było, gdyby takie ruiny były wielopiętrowe? Czy z decyzjami na natychmiastową rozbiórkę też by czekano do końca świata?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane