czwartek, 10 czerwca 2021 10:09

XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Pojezierzu Gnieźnieńskim

  mn

Uczniowie wrócili do szkół, a więc pojawiła się ponownie możliwość, by zorganizować konkurs, który odbywa się już od 2007 roku. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego tradycyjnie było jego organizatorem.

W środę 9 czerwca 2021 roku sześć szkół spotkało się w auli I LO, by pochwalić się swoją wiedzą o Pojezierzu Gnieźnieńskim i Szlaku Piastowskim. Rywalizowały ze sobą następujące szkoły: I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Przyrodniczo -Usługowych i Szkoła Podstawowa nr 6.

Uczniowie działali w zespołach trzyosobowych i wykonali dwanaście zadań. Te zaś układały uczennice z klasy 2F z I LO pod okiem Elżbiety Urbańskiej.

Konkurs wygrali uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych w składzie Adrianna Syzdek, Aleksandra Szymanek, Marcin Zbiranek pod kierunkiem Anny Czudowskiej. Drugie miejsce zajął zespół z I LO w składzie: Wiktoria Łuczyńska, Rozalia Stochmiał i Filip Budasz pod kierunkiem Elżbiety Urbańskiej. Trzecie miejsce zajął zespół z II LO: Zofia Weydmann, Julia Olszewska, Dawid Koszalski pod kierunkiem Honoraty Grochowskiej. 

Na zwycięzców czekały nagrody sponsorowane przez Biuro Turystyczne SMILE TRAVEL (kupony na wycieczki) Urząd Miasta Gniezna i Hurtownię Zabawek JUMBO.

1 komentarz

  • Link do komentarza sio_partia czwartek, 10 czerwca 2021 15:04 napisane przez sio_partia

    Gratulacje dla zwycięzców.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane