wtorek, 08 czerwca 2021 10:00

Dochodzenie w sprawie wypadku na cmentarzu

 

Po dramatycznym zdarzeniu, które miało miejsce w minioną sobotę na cmentarzu w Łopiennie, zostało wszczęte dochodzenie w celu wyjaśnienia jego okoliczności.

5 czerwca w godzinach popołudniowych donosiliśmy o wypadku, do którego doszło na cmentarzu w Łopiennie. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 5-letnia dziewczynka przyjechała wraz z rodzicami na cmentarz na miejsce spoczynku bliskiego. W trakcie tej wizyty doszło do przewrócenia płyty i krzyża, znajdujących się na sąsiednim grobie. W wyniku tego dziewczynka przewróciła się i uderzyła głową o inny nagrobek.

Nieprzytomna 5-latka, z poważnymi obrażeniami głowy, została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu. Tam przeszła skomplikowaną operację.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kłecku wszczęli dochodzenie w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przez resztę dnia cmentarz w Łopiennie był zamknięty, a na miejscu prowadzono oględziny. Mundurowi pod nadzorem prokuratora wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności zdarzenia. 

Sam nagrobek, który uległ uszkodzeniu, był wykonany z lastriko i liczył już kilkadziesiąt lat. Wiele wskazuje na to, że klej mocujący płytę i krzyż do podstawy uległ wykruszeniu. Prowadzone dochodzenie będzie zmierzać do tego, by wyjaśnić m.in. czy do zdarzenia przyczynił się stan techniczny nagrobka - ta kwestia, zgodnie z przepisami, należy do rodziny osoby pochowanej w danym miejscu. 

 

zdjęcia: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza ateista wtorek, 08 czerwca 2021 14:55 napisane przez ateista

    Bardzo tragiczna odpowiedź na pytanie czy Bóg istnieje..

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane