wtorek, 08 czerwca 2021 09:00

Ważyli ponad normę i jechali bez zezwoleń

 
Ważyli ponad normę i jechali bez zezwoleń źródło: WITD

Wspólna akcja trzech oddziałów inspekcji z Poznania, Konina i Gniezna, przeprowadzona kilka dni temu na drodze ekspresowej S5, ujawniła nienormatywne transporty bez zezwoleń.

Krajowy transport drogowy profili stalowych na trasie z budowy koło Bydgoszczy do Cesarzowic okazał się zbyt ciężki. Zamiast 40 t, ważył 40,85 t i tym samym przekroczył też dopuszczalny nacisk pojedynczej osi napędowej w ciągniku siodłowym. Przy normie 11,5 t o tonę było za dużo.

Drugi z zatrzymanych pojazdów, który wiózł materiały reklamowe z Gdańska do Poznania, również miał przekroczony dopuszczalny nacisk osi o 6,46 t przy normie 24 t. Dodatkowo jedna z jego tarcz hamulcowych była uszkodzona.

Co więcej - w trakcie powyższych kontroli, prowadzonych przez ITD, obydwaj kierujący pojazdami nie okazali zezwolenia kategorii piątej na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym. Zostaną wszczęte postępowania administracyjne wobec przedsiębiorców: w pierwszym przypadku na kwotę łącznie 8100 zł, a w drugim na 18500 zł. Obydwa pojazdy trafiły na parking strzeżony, a kierowcy zostali ukarani mandatami w sumie na 900 zł.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane