poniedziałek, 07 czerwca 2021 11:29

Włamanie do jubilera w centrum Gniezna. Sprawca usłyszał zarzuty

 
Włamanie do jubilera w centrum Gniezna. Sprawca usłyszał zarzuty źródło: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego wspólnie z naczelnikiem wydziału prewencji zatrzymali w pościgu sprawcę włamania do jubilera, do którego doszło w centrum miasta.

Zdarzenie miało miejsce 1 czerwca przed godziną 5 rano, kiedy to wpłynęła informacja o włamaniu do jubilera, znajdującego się w centrum Gniezna. Sprawca dostał się do środka, a po wejściu do środka skradł różne wyroby jubilerskie, po czym w pośpiechu oddalił się z miejsca przestępstwa. 

Jego tropem ruszyli funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego wraz z naczelnikiem wydziału prewencji. Złodziej został zatrzymany podczas pieszego pościgu w pobliżu kościoła archikatedralnego. Miał przy sobie skradzioną biżuterię oraz dwa pojemniki z białym proszkiem, jeden z suszem roślinnym i jeden z brązową substancją oraz zwitek z krystaliczną substancją. W sumie ponad 20 gramów brutto, jak wykazało wstępnie przeprowadzone przez techników kryminalistyki zabronionych substancji - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. 

Zatrzymany 32-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego został umieszczony w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali skradzione mienie i przekazali je właścicielce zakładu jubilerskiego.

Materiał dowodowy zebrany przez prowadzących tę sprawę funkcjonariuszy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków. Prokurator zastosował wobec 32-latka policyjny dozór. Podejrzanemu grozi kara do 10-lat pozbawienia wolności - wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane