czwartek, 03 czerwca 2021 12:43

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami centrum Gniezna

 

Liczni wierni uczestniczyli w tradycyjnej procesji, która przeszła ulicami centrum miasta z okazji święta Bożego Ciała.

Religijną uroczystość poprzedziła msza święta, sprawowana na placu przykatedralnym, gdzie można było zgromadzić większą grupę wiernych niż w samej świątyni. Nabożeństwo sprawowane było pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski.

Po zakończeniu mszy świętej obecni na modlitwie, wyruszyli w procesji prowadzonej ulicami miasta. Po drodze znajdowały się cztery stacje, przygotowane przez każą z parafii, przy której się one znajdowały. Pierwszy z ołtarzy przy Pałacu Prymasowskim. Kolejny znajdował się na Rynku i był przygotowany przez OO. Franciszkanów, a trzeci przy kościele garnizonowym, zorganizowany przez parafię pw. św. Trójcy. Ostatni z ołtarzy znajdował się przy kościele pw. św. Michała Archanioła. 

Przy ołtarzach uroczystości towarzyszył śpiew Chóru Prymasowskiego i Chóru św. Ojca Pio.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza senior poniedziałek, 07 czerwca 2021 23:26 napisane przez senior

  do "ciekawy" podobno w jednej gnieźnieńskiej parafialnej procesji kwiatki sypały tylko 4 dziewczynki. To świadczy o kondycji tej parafii, ze nie potrafi zmobilizować swoich wiernych do tej pieknej tradycji.

 • Link do komentarza Henryk niedziela, 06 czerwca 2021 09:22 napisane przez Henryk

  @ dawca moczu - jakoś nie byłeś taki aktywny i nie proponowałeś mandatow twoim idolkom z marszu tych, które domagały się zabijania własnych dzieci. A było tych aborcjonistek znacznie więcej, niż na skromnych procesjach w Gnieznie.

 • Link do komentarza dawca moczu piątek, 04 czerwca 2021 14:26 napisane przez dawca moczu

  Wszystkim ze zdjęć po mandaciku i można dalej pracować

 • Link do komentarza Damian piątek, 04 czerwca 2021 00:13 napisane przez Damian

  Ty mylisz procesje z jadłodajniami. Włącz rozum, jak czytasz artykuły, a poza tym sa zdjęcia, więc nawet dla analfabety jest jasne, że procesja pod gołym niebem to nie restauracje!

 • Link do komentarza ciekawy czwartek, 03 czerwca 2021 22:57 napisane przez ciekawy

  A gdzie są rodzice z dziećmi, które w tym roku przyjmowały PIERWSZĄ KOMUNIĘ ŚWIĘTĄ ? Zawsze tych dziewczynek do sypania kwiatków było najwięcej. A w tym roku ZERO . Czego zlękli się ich rodzice? A może wszyscy po uroczystości PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ już przestali być chrześcijanami ?

 • Link do komentarza Marek czwartek, 03 czerwca 2021 15:47 napisane przez Marek

  Restauracje pozamykali bo korona a tutaj proszę

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane