Wydrukuj tę stronę
wtorek, 18 maja 2021 13:00

Zarzuty za posiadanie i jazdę pod wpływem narkotyków

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przedstawili zarzuty 28-letniej kobiecie i 30-letniemu mężczyźnie za posiadanie narkotyków. Teraz okazało się, że znane są wyniki krwi i śledczy uzupełnią zarzut podejrzanej o prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji psychotropowej.

Zdarzenia miało miejsce przed południem, 23 kwietnia 2021 roku. Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego otrzymali informację, że osoby poruszające się renault clio po ulicach Gniezna mogą rozprowadzać narkotyki. Pojazd, którym mieli się poruszać znajdował się na na poboczu, przy ulicy Konikowo. Kobieta siedząca za kierownicą stwierdziła, że auto ma awarię.

Podczas kontroli osobistej u 30-letniego pasażera funkcjonariusze znaleźli folię aluminiową z zawartością białej substancji. Mężczyzna próbował przekonać funkcjonariuszy, że są to pokruszone tabletki na uspokojenie. Jednak przeprowadzone przez techników kryminalistyki wstępne badanie pokazało, że była to amfetamina. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że pasażer nie mógł prowadzić auta, gdyż kilka miesięcy stracił prawo jazdy za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

28-letnia kierująca nie posiadała przy sobie zabronionych substancji, za to policjanci znaleźli je w pomieszczeniach mieszkalnych zajmowanych przez małżeństwo i w należącym do niej samochodzie - były ukryte w etui od słuchawek.

Para została zatrzymana, auto natomiast z uwagi na brak OC i aktualnego przeglądu technicznego zostało odholowane na policyjny parking. Dodatkowo 28-latce została pobrana krew do badań na obecność zabronionych substancji. Stróże prawa zabezpieczyli również monitoring, z którego wynika, że kobieta kierowała wcześniej tym pojazdem. Następnego dnia śledczy przedstawili im zarzut posiadania narkotyków zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj, tj. 18 maja, po badaniach toksykologicznych poznaliśmy wyniki krwi 28-latki kierującej clio. Okazało się, że 23 kwietnia prowadziła auto pod wpływem substancji psychotropowej. Teraz kierującej zostanie uzupełniony zarzut o prowadzenie pojazdu pod wpływem substancji psychotropowej.

Źródło: KPP Gniezno