wtorek, 18 maja 2021 08:33

Jechał z ładunkiem bez wymaganego odpoczynku

 
Jechał z ładunkiem bez wymaganego odpoczynku źródło: WITD

Jazda bez karty kierowcy i do tego sporo naruszeń z czasu pracy. Inspektorzy z Gniezna zatrzymali na drodze ekspresowej S5 polskiego przewoźnika, który wiózł kombajn.

Międzynarodowy, niezarobkowy przewóz drogowy rzeczy na potrzeby własne, na trasie z Niemiec do Polski, wykonywał 12 maja polski przewoźnik. Został on zatrzymany dynamicznie do kontroli drogowej przez patrol wielkopolskiej inspekcji na drodze ekspresowej niedaleko Gniezna.

Przedsiębiorca kierował osobiście, a jego pracownik pozostawał w dyspozycji. On też na polecenie szefa wyciągnął kartę z tachografu na wysokości Poznania. Kończył im się czas jazdy i woleli, aby w razie kontroli tylko jeden z nich miał naruszenia z przekroczonego czasu pracy. Kiedy to naruszenie odkryli inspektorzy, okazało się, że naruszeń z czasu pracy przedsiębiorca miał jeszcze więcej i na nic zdały się jego kalkulacje.

Zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorstwa na kwotę 6,5 tys. zł. Kierowca-pasażer, pozostający w dyspozycji, został ukarany mandatem karnym w wysokości łącznie 2 tys. zł. Przewóz drogowy mógł być kontynuowany dalej, gdy przyjechał inny kierowca. Skontrolowani szoferzy musieli odebrać odpoczynek dzienny.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane