poniedziałek, 17 maja 2021 14:46

Miał prawko 4 miesiące - jedną jazdą je stracił, zarobił 3 mandaty i 17 punktów

 
Miał prawko 4 miesiące - jedną jazdą je stracił, zarobił 3 mandaty i 17 punktów źródło: KPP Gniezno

Młody kierowca nissana, który niedawno odebrał prawo jazdy, stracił je, a przy okazji nazbierał całą pulę punktów karnych.

W miniony piątek 14 maja na ulicy Strzałkowskiej w Witkowie, w okolicy szkoły podstawowej policjanci z gnieźnieńskiej grupy Speed zauważyli kierującego Nissanem, który prowadził auto z nadmierną prędkością.

Mundurowi postanowili pojechać za nim i zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej. W trakcie tej jazdy funkcjonariusze zarejestrowali, że w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca jechał z prędkością 108 km/h. W międzyczasie wyprzedził auto na podwójnej ciągłej. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą 19-latek nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policjanci za popełnione wykroczenia nałożyli na niego 3 mandaty karne i 17 punktów karnych. Zatrzymali również jego prawo jazdy, które odebrał zaledwie cztery miesiące wcześniej.

 

źródło: KPP Gniezno

3 komentarzy

 • Link do komentarza Omega poniedziałek, 17 maja 2021 21:04 napisane przez Omega

  Co jak co ale Micra za 1000 ze szrotu daje radę.

 • Link do komentarza St.asp poniedziałek, 17 maja 2021 20:43 napisane przez St.asp

  Jechał 108 odebrać prawko- zgadzam się.
  Podwójna ciągła? Linia P-3 oznacza zakaz przejeżdżania przez tę linię od strony linii ciągłej i najeżdżania na nią, z WYJĄTKIEM POWROTU po wyprzedzaniu Panowie policjanci.
  Film ucina się w momencie zagrożenia jakie stworzył pojazd policyjny- Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i zagrożenie w ruchu drogowym związane z pojazdem jadącym przeciwnym pasem. Pan policjant prawo jazdy do depozytu.

 • Link do komentarza mama poniedziałek, 17 maja 2021 18:41 napisane przez mama

  Po co robił prawko skoro je zaraz stracił... mógł jezdzić bez...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane