sobota, 15 maja 2021 09:39

Rusza elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych

  mn
Rusza elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych zdjęcie nadesłane

Dla uczniów klas ósmych nadchodzi czas wyboru szkoły, w której chcą kontynuować naukę. Liceum, szkoła branżowa czy technikum? Już od poniedziałku młodzież będzie mogła skorzystać z poradnika oraz składać podania do szkół publicznych w Gnieźnie i Witkowie. W szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Gnieźnieński proces rekrutacji, podobnie jak w poprzednich latach, przebiegać będzie przy pomocy systemu elektronicznego.

W systemie rekrutacji będzie można wybrać aż trzy szkoły ponadpodstawowe i dowolną liczbę klas (oddziałów) w tych szkołach, zgodnie ze swoimi preferencjami. Nawet jeśli zaistnieje obawa, że zabraknie punktów na to, aby dostać się do wymarzonej klasy, zapewne znajdzie
się wtedy miejsce w drugim lub kolejnych wybranych oddziałach. W szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Gnieźnieński, przygotowano blisko 1,5 tysiąca miejsc.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców, których dotyczy nabór do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022, Zarząd Powiatu zdecydował o rozpoczęciu kampanii informacyjnej, dotyczącej przede wszystkim zasad naboru w okresie pandemii COVID-19.

Absolwent szkoły podstawowej może wybierać spośród następujących typów szkół ponadpodstawowych:

 • 4-letnie liceum ogólnokształcące,
 • 5- letnie technikum,
 • 3-letnia branżowa szkoła I stopnia.

Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji zamieszczone zostały na stronie internetowej: https://nabor.pcss.pl/gniezno/szkolaponadpodstawowa/

Rekrutacja w roku szkolnym 2021/2022 prowadzona jest podobnie jak w ubiegłych latach, przy pomocy systemu elektronicznego i obejmuje:

 • I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego;
 • II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki;
 • Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego ( III LO);
 • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia;
 • Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych im. Stanisława Mikołajczyka;
 • Zespół Szkół Technicznych im. Papieża Jana Pawła II;
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3;
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Witkowie.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpocznie się w poniedziałek 17 maja. Ze względu na stan epidemii COVID-19 wnioski można składać poprzez:

 

Zobacz szczegółową instrukcję „krok po kroku”.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane