poniedziałek, 17 maja 2021 08:52

Barierki dla ozdoby? Zarządca nakazał poprawki

 

Barierki przy nasypie, ustawione wzdłuż nowej ścieżki rowerowej przy ul. Kostrzewskiego, zostały tylko wsadzone do ziemi, bez żadnych fundamentów.

Kilkanaście dni temu w sieci pojawiło się zdjęcie z ul. Kostrzewskiego, gdzie ktoś - mając najpewniej nadmiar siły - przewrócił jedną z barierek ustawionych przy ścieżce rowerowej, jaką wykonano pod koniec ub. roku na tej drodze. Zostały one postawione na odcinkach, gdzie znajduje się dosyć wysoki nasyp.

Być może taka sytuacja mogłaby zostać uznana za zwykły akt wandalizmu, gdyby nie to, że barierki po prostu zostały wsadzone "luzem" do ziemi. Po sprawdzeniu sytuacji na miejscu można było stwierdzić, że w ogóle nie zostały one w żaden sposób zamocowane do podłoża - po prostu postawiono je i obsypano ziemią, a całość jest osadzona na głębokości około 20-30 centymetrów. Na miejscu można było stwierdzić, że wszystkie pozostałe barierki chyboczą się nawet przy lekkim szarpnięciu. 

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z zarządcą drogi, którym jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak nam przekazano z poznańskiego oddziału GDDKiA, temat jest tam znany i służby zauważyły brakujący fragment barierki. - Również dostrzegliśmy nieprawidłowości w posadowieniu pozostałych elementów balustrady o czym został powiadomiony Wykonawca przedmiotowych robót. Od dnia 29.04.2021r. Wykonawca przystąpił do robót poprawkowych w celu wyeliminowania powyższych nieprawidłowości. Jednocześnie informuję, że brakujący element został uzupełniony - przekazano.

Sprawę zweryfikowaliśmy w miniony weekend. Na pierwszy rzut oka niektóre barierki sczepiono ze sobą za pomocą opasek zaciskowych. Dopiero po dokładniejszym przyjrzeniu zauważyć można, że wszystkie zostały ze sobą także skręcone za pomocą śrub. Pozostaje mieć nadzieję, że to będzie to wystarczające.

3 komentarzy

  • Link do komentarza wściekły poniedziałek, 17 maja 2021 11:15 napisane przez wściekły

    Kolejny inspektor nadzoru , który podpisał temu wykonawcy protokół odbioru i fakturę, który powinien zostać przykładnie ukarany. Może w końcu ci inspektorzy od siedmiu boleści, nauczą się porządnie dozorować roboty tak, jak się tego podjęli podpisując stosowna umowę !

  • Link do komentarza Beniu poniedziałek, 17 maja 2021 10:11 napisane przez Beniu

    Jak są teraz poszczepiane, to potarganie jednej z nich spowoduje reakcję łańcuchowa i polecą wszystkie. Fachowców w tym Gnieźnie mamy naprawdę wysokich lotów!

  • Link do komentarza kierowca poniedziałek, 17 maja 2021 09:42 napisane przez kierowca

    Takie to Polskie... nic dodać, nic ująć

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane