wtorek, 11 maja 2021 10:09

Służbowe auto Starostwa już ponad połowę tańsze

 

Jeszcze bardziej obniżona została cena samochodu służbowego, który przez lata służył w Starostwie Powiatowym. Z pierwotnych 35 tys. złotych spadła do 15 tys. złotych.

Wciąż nie doszła do skutku próba sprzedaży auta, należącego do Starostwa Powiatowego. Pojazd, którego temat przewijał się jakiś czas temu, kiedy pojawił się pomysł zakupu nowego samochodu służbowego dla urzędu (za 168 tys. złotych), od kilku miesięcy próbuje się zbyć. Początkowo cena wynosiła 35 tys. złotych, co wzbudziło wiele komentarzy w sieci na temat stosunku ceny do stanu pojazdu.

Ford Mondeo MK4 z wyposażeniem Titanium X wyprodukowano w 2008 roku i ma przejechane 258 tys. kilometrów. Korzystali z niego starostowie czterech kadencji, co jak jednak pokazuje, wraz z dobrym stanem zachowania wnętrza pojazdu, nie jest wystarczającym jego "atutem".

Teraz cenę w kolejnym przetargu obniżono do 25 tys. złotych, ale wobec ciągłego braku kupca, obecnie zmniejszona jeszcze bardziej - do 15 tys. złotych. Kolejna próba sprzedaży ma nastąpić pod koniec maja br.

6 komentarzy

 • Link do komentarza vg środa, 12 maja 2021 12:12 napisane przez vg

  @Obserwator - ci o to są te tyś.?

 • Link do komentarza blacha wtorek, 11 maja 2021 21:24 napisane przez blacha

  Dziwi tylko jedno, że specjalista od wszystkiego nie zasięgnął opinii wybitnego specjalisty w zakresie wyceny aut, którego przecież mają w starostwie na wysokim stanowisku. Niemiec płakał jak oddawał. a starostwo nawet zapłakać po swoim wózku nie może.

 • Link do komentarza Marko wtorek, 11 maja 2021 20:25 napisane przez Marko

  Jak to kto odpowiada za wycenę 35 tys? Korytarzowy krążownik z gumowym uchem?

 • Link do komentarza ANdrzej wtorek, 11 maja 2021 13:13 napisane przez ANdrzej

  Dajcie normalną cenę 5 000 zł wtedy kupców nie zabraknie ......

 • Link do komentarza Emil wtorek, 11 maja 2021 13:05 napisane przez Emil

  a ja poczekam i kupię, jak Starostwo każe mi zabrać to auto, bo zajmuje im miejsce i dopłaci mi za to te 15 tysięcy.

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 11 maja 2021 12:10 napisane przez Obserwator

  Kto odpowiedzialny jest za tak idiotyczną wycenę na początek 35 tyś?Dawno zaraz pisałem ze realna cena to 15 tyś i wcale nie trzeba być wielkim uczony aby realną cenę wycenić. Kto dołoży teraz do skody bo wyjdzie mniej za forda jak wstępnie liczono?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane