wtorek, 04 maja 2021 11:00

Ruszyły nowe punkty szczepień

 

W dwóch punktach na terenie Gniezna uruchomione zostały dwa punkty szczepień, do których wciąż mogą się zgłaszać osoby po uprzedniej rejestracji.

Zgodnie z tym, o czym informowano kilka dni temu, od 4 maja na terenie Gniezna ruszyły Punkty Szczepień Powszechnych. Pierwszy z nich znajduje się w budynku CKZiU przy ul. Słowackiego, a drugi w PWSZ przy ul. Wrzesińskiej. Od godziny 10 do każdego z nich zgłaszają się pierwsze osoby, które wcześniej zarejestrowały swoje przybycie.

- Wszystko zależy od tego ile szczepionek będziemy mieli dostępnych, ale rzeczywiście wydaje mi się iż 2,5 tysiąca tygodniowo taki punkt powinien minimum szczepić, ale wszystko zależy w jakiej ilości będą do nas szczepionki docierały - przyznał Grzegorz Sieńczewski, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski. W placówce przy ul. św. Jana do tej pory zaszczepiono około 10 700 osób. 

- W każdym punkcie powinny być trzy zespoły szczepiące i też tak ze Starostwem próbujemy to skonstruować, żeby te trzy zespoły w danym punkcie były. Musi to spełniać także inne wymagania, czyli musi być osobna kwalifikacja, staramy się by to był lekarz, pomimo iż przepisy dopuszczają, że nie musi tego robić lekarz to jednak chcielibyśmy utrzymywać to, by lekarz dokonywał kwalifikacji do szczepienia. Musi być też osoba do obserwacji pacjentów - dodaje dyrektor, wskazując iż po szczepieniu każdy musi być przez 15 minut jeszcze obecny w sali. 

Na tę chwilę nie wiadomo, jak długo punkty będą funkcjonować. Rejestrację na szczepienie można dokonywać poprzez infolinię 989 lub serwis e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl ewentualnie wysłanie  SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333
 

2 komentarzy

  • Link do komentarza wlodekn23 wtorek, 04 maja 2021 16:47 napisane przez wlodekn23

    Co to jest budynek CKZiU przy ul. Słowackiego?

  • Link do komentarza Mario wtorek, 04 maja 2021 12:11 napisane przez Mario

    Zapraszam na Słowackiego... tu kolejka a szczepienia jeszcze się nie zaczęły... brawo za perfekcyjną organizację!!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane