sobota, 01 maja 2021 09:05

Duży pożar w gospodarstwie

 

W sobotni ranek służby zostały powiadomione o pożarze budynku gospodarczego, znajdującego się na terenie Mierzewa w gminie Niechanowo.

Do zdarzenia doszło 1 maja, przed godziną 8. Wówczas to wpłynęło zgłoszenie o pożarze dużego budynku gospodarczego, pełniącego funkcję kurnika. W środku miał się znajdować żywy inwentarz.

Na miejsce zadysponowano m.in. zastępy straży z Witkowa, Żydowa, Niechanowa oraz Gniezna. Po dotarciu pierwszych z nich zastano pożar obejmujący część budynku, w tym także dach. Działania straży prowadzone były zarówno z ziemi, jak i za pomocą drabiny mechanicznej, umożliwiając stłumienie ognia, a następnie dogaszanie tlących się elementów. Dzięki szybkiemu działaniu udało się powstrzymać rozprzestrzenianie pożaru i tym samym uratować zwierzęta znajdujące się w budynku.

Obecnie na miejscu działania cały czas są jeszcze prowadzone. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane