piątek, 30 kwietnia 2021 11:21

Matury w powiecie będą bezpieczniejsze

 

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się egzaminy dojrzałości w szkołach ponadpodstawowych. Po raz drugi odbywają się one w wyjątkowych okolicznościach.

Do Starostwa Powiatowego dostarczone zostało wsparcie w postaci materiałów higienicznych, które przekazane zostaną do placówek ponadpodstawowych. W nich to za kilka dni rozpoczną się egzaminy maturalne. 

Materiały w postaci 1000 litrów płynu dezynfekującego, 12 tysięcy maseczek i 40 termometrów elektronicznych zostały dostarczone od Wojewody Wielkopolskiego: - Kiedy do nas one dotarły te przedmioty, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Cieszę się, że nasza młodzież będzie pod tym względem zabezpieczona. Jesteśmy przygotowani do matur - przyznał starosta Piotr Gruszczyński.

Egzaminy dojrzałości rozpoczną się 4 maja i potrwają do 20 maja. W całym powiecie gnieźnieński, które są podległe Starostwu tj. trzech liceach i pięciu zespołach szkół do matur przystąpi w sumie 900 abiturientów. - Maturzyści 4 i 5 maja przystąpią do obowiązkowego egzaminu pisemnego z języka polskiego i matematyki oraz oczywiście języka obcego nowożytnego. Każdy z maturzystów zobligowany jest do przystąpienia do egzaminu na poziomie rozszerzonym - przypomniał Łukasz Kaszyński, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu. W trakcie tegorocznej matury nie będzie ponownie egzaminu ustnego. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane