czwartek, 29 kwietnia 2021 12:31

Wolne miejsca na szczepienia

 

Prawie dwa tysiące miejsc wolnych czeka na mieszkańców, którzy chcą zaszczepić się w najbliższym czasie.

Jak informuje Szpital Pomnik Chrztu Polski, w przyszłym tygodniu tj. od 4 do 7 maja w Punktach Szczepień Powszechnych w Gnieźnie w CKZiU ul. Słowackiego 45-47 i PWSZ Gniezno ul. Wrzesińska 43-45 dostępnych jest na ten moment ponad 900 miejsc do zapisania się na szczepienie szczepionkami AstraZeneca oraz Moderna.

W drugim tygodniu maja dostępnych jest aż 1050 miejsc na każdy punkt. Dlatego placówka zachęca do rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 poprzez infolinię 989, serwis e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl lub wysłanie  SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333
 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Jacek sobota, 05 czerwca 2021 17:30 napisane przez Jacek

  Ja bym się zapisał ale niestety mam wolne tylko w sobotę i niedzielę

 • Link do komentarza poiuytr czwartek, 13 maja 2021 12:13 napisane przez poiuytr

  @Aleksandra - ty pewnie jesteś absolwentką Internetowej Akademii Medycznej...

 • Link do komentarza Mat środa, 12 maja 2021 15:08 napisane przez Mat

  Olu, wiesz jaki największy problem jest programu szczepień? To, że ludzie się nie badają i nie mają, zaufania do swoich lekarzy. Każdy człowiek powinien być przebadany i pisać prawdę w ankietach. Tak, nie kłamać świadomie lub nieświadomie medyka, to podstawa. Napisz, co ten człowiek napisał w ankiecie. Napisz, czy badał się u lekarza. Jakie badania labolatoryjne miał robione wcześniej. Zakrzepica nie pojawia się z nikąd, trzeba mieć jakieś tendencje lub nie leczone obawy.

 • Link do komentarza wwm piątek, 30 kwietnia 2021 21:50 napisane przez wwm

  Na stronie gov.pl opublikowane zostały dane dotyczące niepożądanych odczynów poszczepiennych w Polsce. Na ponad 3 mln osób, którym od 27.12.2020 r. podana została pierwsza dawka szczepionki na koronawirusa, skutki uboczne odnotowano u 5 092 Polaków (dane na 20.03.2021 r.). Z tego 4 362 zgłoszonych przypadków dotyczyła łagodnych odczynów poszczepiennych, czyli zaczerwienienia oraz krótkotrwałej bolesności w miejscu wkłucia, a ciężkie objawy odnotowano u 730 szczepionych osób. W tabeli udostępnionej przez rząd znalazły się również informacje o 41 zgonach pacjentów, którzy przyjęli szczepionkę na COVID-19. Z tego wynika, że skutki uboczne szczepień dotyczyły ok. 0,17%, a zgony 0,0014%. Dla porównania, spośród 3 000 osób, którym dr Bodnar podawał słynną amantadynę, mającą bardzo poważne skutki uboczne, zmarło aż 17 (0,5667%). Z praktycznego punktu widzenia, statystycznie, jest o rzędy wielkości mniej powikłań i zgonów po dwóch dawkach szczepionki niż po jednym przechorowaniu. Pewnie dlatego że szczepionka nie niszczy płuc, nerek itd., bo potraktowane szczepionką komórki produkują białko wirusa, ale nie zarażają już kolejnych komórek. Niedawno sceptycy podnosili, że pandemii nie ma, bo zwłoki nie leżą na ulicach, a teraz widzą je wszędzie na skutek szczepień.

 • Link do komentarza Aleksandra czwartek, 29 kwietnia 2021 16:11 napisane przez Aleksandra

  Moze ludzie zmądrzeli i nie chcą się świństwem szczepić.... Oby!
  W angielskich gazetach opisują jak facet (koło50) po szczepionce wylądowal na zagrażające życiu zakrzepy krwi. Wolne media to Polsce brakuje.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane