czwartek, 22 kwietnia 2021 15:52

Polityczna zmiana w składzie Zarządu Powiatu

 

W trakcie czwartkowej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego przyjęto uchwałę o zmianie składu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, którego gremium opuściła jedna z osób.

Podczas zdalnego posiedzenia radnych powiatowych starosta Piotr Gruszczyński przedstawił uchwałę dotyczącą zmiany składu Zarządu. Jak przekazał, z tego pięcioosobowego grona odchodzi pełniący funkcję nieetatowego członka Zarządu Janusz Bukowski, który znajdował się w nim od początku kadencji i włączony został w te struktury z ramienia partii Nowoczesna, wchodzącego w skład koalicji rządzącej w powiecie.

- Sytuacja jest spowodowana tak naprawdę tym, co się dzieje w polityce. Jak dobrze państwo wiedzą, a mam nadzieję, że państwo obserwują, moja partia czyli Nowoczesna po odejściu pani posłanki Pauliny Hennig-Kloski niestety straciła rację bytu w powiecie gnieźnieńskim z tego względu, że zarząd koła w 3/4 zrezygnował z bycia członkami partii. W tej sytuacji stwierdziłem, że dalszy mój pobyt w Zarządzie z przyczyn politycznych jest bezsensownych tak naprawdę i uważam, że powinienem ustąpić miejsca, a na moje miejsce powinien wejść ktoś z koalicji rządzącej - stwierdził Janusz Bukowski odpowiadając na pytanie o powody odejścia. Dodał iż decyzja ta była podjęta w konsultacji z pozostałymi członkami Zarządu.

Na pytanie radnego Marcina Makohońskiego o dalsze kroki w kierunku powołania nowego nieetatowego przedstawiciela Zarządu, starosta odparł iż nastąpi to w najbliższym czasie. Piotr Gruszczyński wskazał też, że "rekomenduję osobę z zasobów rady": - Mam nadzieję iż taka kandydatura zostanie właśnie spośród radnych zostanie pozytywnie przez państwa na najbliższej sesji zaopiniowana - mówił starosta.

W trakcie głosowania radni nie kryli zaskoczenia tym odejściem, ale wszyscy przyjęli rezygnację. Radna Natasza Szalaty przyznała iż Janusz Bukowski "zachował się z honorem". 

- Nie pan Bukowski miał wpływ na to, co się wydarzyło. Niestety są to czynniki zewnętrzne, które pewnie jego i wielu z państwa zaskoczyły. Stało się tak, jak się stało, życie idzie dalej - stwierdził starosta, dziękując za 2,5 roku owocnej współpracy.

O tym odejściu mówiło się już na początku marca br. po tym, jak posłanka Paulina Hennig-Kloska opuściła struktury Nowoczesnej. Według naszych nieoficjalnych informacji, wspomnianą "rekomendowaną osobą" może być obecna radna Danuta Winiarska, obecna radna powiatowa z ramienia klubu Koalicji Obywatelskiej.

2 komentarzy

  • Link do komentarza ciekawy czwartek, 22 kwietnia 2021 22:14 napisane przez ciekawy

    Czy Radna Winiarska już kiedyś nie była w składzie Zarządu Powiatu ?

  • Link do komentarza mieszkaniec Gniezna czwartek, 22 kwietnia 2021 21:02 napisane przez mieszkaniec Gniezna

    Uważam,że cała Rada Powiatu powinna podać się do dymisji, wyszłoby to wszystkim na dobre

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane