wtorek, 20 kwietnia 2021 13:41

Zabrał maszynę, ale za nią nie zapłacił

 

Policjanci otrzymali niedawno zawiadomienie, że jeden z przedsiębiorców z gminy Niechanowo miał przywłaszczyć sobie prasę rolniczą o wartości 85 tys. złotych.

Do Komisariatu Policji w Witkowie wpłynęło niedawno zawiadomienie, że jeden z mieszkańców w maju 2020 roku miał zakupić maszynę rolniczą. 30-letni nabywca wpłacił 10 procent wartości, a resztę miał regulować w ratach.

Jak się wkrótce okazało, nowy "właściciel" nie wpłacał żadnych umówionych rat. Przedsiębiorca, pomimo licznych upomnień i kierowanych wezwań do zwrotu, maszyny również nie zamierzał zwrócić.

W miniony poniedziałek 19 kwietnia funkcjonariusze ustalili, że przedmiot umowy pomiędzy przedsiębiorcą a spółką z Chełmna, znajduje się na jednym z parkingów na terenie Gniezna. Maszyna została zabezpieczona i zwrócona przedstawicielowi pokrzywdzonego.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przywłaszczenie powierzonej rzeczy ruchomej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane