wtorek, 20 kwietnia 2021 08:10

Darmowe wifi w centrum miasta

  UM

W kilku punktach miasta pojawiły się bezpłatne punkty WiFi, z których można korzystać w ramach wolnego dostępu do sieci.

Urząd Miejski w Gnieźnie zakończył realizację umowy dotacji na kwotę 15.000 euro, czyli na ponad 60.000 złotych z Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci Komisji Europejskiej na realizację programu WiFi4EU. Inicjatywa miała na celu zapewnienie dostępu do wysokiej jakości Internetu w całej UE przez bezpłatne Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak parki, place, urzędy i miejsca użyteczności publicznej.

W ramach projektu wykonano sieć hotspotów z bezpłatnym dostępem do Internetu w miejscach, które są szczególnie odwiedzane i uczęszczane przez mieszkańców i turystów Miasta Gniezna. Wybrano miejsca z odpowiednią infrastrukturą teletechniczną: światłowodową i energetyczną. Miejscami z bezpłatnym dostępem do Internetu są:

1. Urząd Miejski w Gnieźnie (2 punkty wewnętrzne)
2. Ratusz (4 punkty wewnętrzne)
3. Ratusz – dziedziniec (1 punkt zewnętrzny)
4. Deptak ul. Rzeźnicka (1 punkt zewnętrzny)
5. Gnieźnieński Klub Seniora (2 punkty wewnętrzne i 1 punkt zewnętrzny).
6. Deptak ul. Chrobrego (2 punkty zewnętrzne)

Aby skorzystać z bezpłatnego Internetu WiFi4EU należy jednorazowo wykonać następujące operacje:
- połączyć się będąc w zasięgu sieci o nazwie „WiFi4EU”
- w panelu, który się pojawi po połączeniu, należy zapoznać się „Regulaminem korzystania z WiFi4EU”, zaakceptować, i kliknąć „Kliknij aby połączyć”. Domyślnie otworzy się strona www.gniezno.eu
- nie ma rejestracji, loginów i haseł.

Bon WiFi4EU pokrył w całości koszty sprzętu i instalacji hotspotów Wi-Fi. Zgodnie z umową o udzielenie dotacji Urząd Miejski w Gnieźnie zapewnia dostęp do szybkiego Internetu na poziomie przynajmniej 30 Mb/s. Inwestycja jest w 100% finansowana ze środków Komisji Europejskiej.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Sli czwartek, 22 kwietnia 2021 10:46 napisane przez Sli

  Takie wifi to była gratka 10-15 lat temu. dzisiaj każdy ma Internet w komórce i takie ho-spoty na nikim nie zrobią wrażenia.

 • Link do komentarza Paweł czwartek, 22 kwietnia 2021 08:31 napisane przez Paweł

  Może przeczytałeś ale nie zrozumiałeś

 • Link do komentarza micio środa, 21 kwietnia 2021 09:22 napisane przez micio

  Każdy za to płaci... a jest to zbyteczne bo teraz prawie większość ma no limit w telefonie...
  no ale za darmo to nawet ocet jest słodki

 • Link do komentarza Zbigniew wtorek, 20 kwietnia 2021 21:05 napisane przez Zbigniew

  W jakim centrum miasta będzie to bezpłatne Wi-fi ? Przecież on będzie głownie i wyłącznie w ratuszu, dla obradujących tam radnych i urzędników Stanu Cywilnego, tam pracujących oraz będzie w Urzędzie Miejskim przy ulicy Lecha. Dla kogo ? Dla tamtych urzędników i dla prezydenta oczywiście. Ludzie siedzący w kafejkach na Rynku czy na ulicy Chrobrego dalej będą poza zasięgiem Wi-Fi . Nie będzie tez Wi- Fi na ulicy Tumskiej, w Dolinie Pojednania czy wokół katedry gnieźnieńskiej. Nie będzie też Wi-Fi w parkach Kościuszki czy Kaczorowskiego. O dworcu kolejowym czy autobusowym już nawet nie wspomnę. O Wi-Fi w parku Andersa też będzie można dalej tylko pomarzyć.

 • Link do komentarza marek wtorek, 20 kwietnia 2021 20:17 napisane przez marek

  Nic nie jest bezpłatne. Ktoś za to musiał zapłacić. Zacznijcie w końcu oszczędzać bo nasze dzieci będą spłacać wasze długi

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane