poniedziałek, 19 kwietnia 2021 17:00

Zmarł znany czyściciel kamienic

 

Kilka dni temu zmarł znany w Poznaniu oraz swojego czasu także w Gnieźnie Piotr Ś., który został okrzyknięty "czyścicielem kamienic".

Nekrolog informujący o zgonie 47-letniego Piotra Ś. ukazał się na stronie serwisu slupca.pl, a informację tę zweryfikowała poznańska Gazeta Wyborcza. Mężczyzna zmarł w miniony piątek, nie trafiając tym samym na dwa lata więzienia, które mu zasądzono za uporczywe nękanie lokatorów w jednej z kamienic w Poznaniu. Odsiadkę skutecznie odraczał ze względu na zły stan zdrowia. 

Piotr Ś. znany był w Poznaniu jako osoba wyjątkowo skuteczna w pozbywaniu się mieszkańców kamienic przejętych przez nowych właścicieli. 

W Gnieźnie o Piotrze Ś. głośno było wiosną 2013 roku, kiedy dochodziło do sporu między nim a Miastem Gnieznem i reprezentującym je również Zakładem Gospodarowania Lokalami. Chodziło o sklepy znajdujące się w dwóch kamienicach przy Rynku oraz ul. Chrobrego, gdzie w tym drugim przebywały tymczasowo kwiaciarki (na czas remontu targowiska). Spór, który momentami przybierał ostry ton, w swojej formie niekiedy był groteskowy. 

Ostatnim razem o Piotrze Ś. było głośno w 2015 roku, kiedy to zaoferował prezydentowi Gniezna mieszkania na potrzeby przyjęcia uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki. Proponował, że w zarządzanych przez niego kamienicach przy ul. Chrobrego, Warszawskiej, Wyszyńskiego i Mieszka I (opuszczonych i należących do prywatnych właścicieli) może zostać przyjętych nawet 300 osób. Twierdził wówczas, że spotkał się w tej sprawie z ówczesnym wojewodą wielkopolskim Piotrem Florkiem, czemu zaprzeczył rzecznik Urzędu Wojewódzkiego. Po kilku dniach temat uchodźców jednak ucichł.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza lokator piątek, 07 maja 2021 20:05 napisane przez lokator

    do Maras - masz rację. Tylko, że wielu z tych niby właścicieli tak naprawdę nigdy nie powinni nimi być. Uczciwy i prawy właściciel nie wynajmował by bezczelnego osiłka do tzw.. "czyszczenia" kamienic.

  • Link do komentarza Maras poniedziałek, 19 kwietnia 2021 18:13 napisane przez Maras

    Czas na w właścicieli też przyjdzie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane