poniedziałek, 19 kwietnia 2021 16:51

Nowy sprzęt w pracowni Zespołu Szkół Technicznych

  mn

Dzięki realizacji projektu „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”, Zespół Szkół Technicznych w Gnieźnie otrzymał dziesięć stacji mobilnych wraz z oprogramowaniem.

Nowe urządzenia stanowić będą doposażenie pracowni eksploatacji urządzeń i systemów mechatronicznych, wykorzystywanej przez uczniów kształcących się w zawodzie technik mechatronik. Łączny koszt sprzętu wraz z oprogramowaniem wyniósł 47.970,00 zł.

W przekazaniu sprzętu uczestniczyli Paulina Stochniałek - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Piotr Gruszczyński - Starosta Gnieźnieński oraz Maria Magdalena Nowak - Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Łukasz Kaszyński - Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego.

Oferowane w ramach projektu formy wsparcia obejmują płatne staże dla uczniów, zajęcia specjalistyczne dla uczniów kształcących się w zawodach technicznych, kursy i szkolenia zawodowe dla nauczycieli oraz wsparcie w zakresie doradztwa zawodowego ze strony Politechniki Poznańskiej.

Projekt został uruchomiony w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ i będzie realizowany do końca 2022 roku przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, reprezentowany przez Departament Edukacji i Nauki oraz Politechnikę Poznańską, we współpracy z wielkopolskimi samorządami, pracodawcami oraz szkołami o profilu zawodowym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane