Wydrukuj tę stronę
czwartek, 15 kwietnia 2021 13:48

Niektórzy mieszkańcy śmiecą, więc pozostali wraz z gminą sprzątają

 
Niektórzy mieszkańcy śmiecą, więc pozostali wraz z gminą sprzątają źródło: Gmina Gniezno

Setki kilogramów śmieci zebrane zostały w ostatnim czasie na drogach tylko na terenie gminy Gniezno. Problem wciąż powraca.

W związku z nadejściem wiosny, Gmina Gniezno na przełomie marca i kwietnia br. zleciła uporządkowanie z zanieczyszczeń pasów drogowych, podlegających jej zarządowi. Problem o tyle oczywisty, że widoczny jest w wielu miejscach, szczególnie w rowach odwadniających, gdzie zalegają pojedyncze odpadki.

Jak informuje Urząd Gminy, przez cały ten czas posprzątane zostały zaśmiecone odpadami miejsca położone wzdłuż dróg publicznych. Zebranych zostało około 1700 kilogramów zmieszanych odpadów komunalnych, które przekazano do odpowiedniej instytucji. Podobną akcję niedawno przeprowadził Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który zebrał również kilkaset ton odpadków wzdłuż dróg. W zasadzie sytuacja powtarza się co roku.

Jak informuje Urząd Gminy, w niektórych sołectwach, sołtysi wraz z mieszkańcami przeprowadzili indywidualną zbiórkę odpadów. Gmina Gniezno wyposażyła ich w worki oraz rękawice ochronne, a także zobowiązała się do odebrania zebranych odpadów i odpowiedniego ich zagospodarowania. Jak więc widać, wciąż niestety społeczeństwo dzieli się na tych, którzy dbają o otoczenie, ale i takich, którzy za nic mają przestrzeń publiczną, o czym niestety co jakiś czas informujemy.

2 komentarzy