środa, 14 kwietnia 2021 12:52

Pędził aż 250 km/h - teraz trafi na egzamin

 

Kierowca samochodu osobowego, jadąc drogą S5 w kierunku Bydgoszczy, przekroczył prędkość o prawie 130 km/h.

Sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę 11 kwietnia we wczesnych godzinach wieczornych. Wówczas to policjanci patrolujący drogę ekspresową S5 zauważyli kierującego Range Roverem, pędzącego aż 249 kilometrów na godzinę. 

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna ma na swoim koncie już 17 punktów karnych. Policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 500 złotych oraz dodatkowe 10 punktów karnych - w sumie ma ich już 27. Co to oznacza? Po przekroczeniu 24 punktów każdy kierowca jest wysyłany na egzamin sprawdzający umiejętności. Jeżeli go nie zda – traci prawo jazdy. W przypadku młodych kierowców (rok od uzyskania prawa jazdy) utrata „prawka” za punkty następuje po przekroczeniu granicy 20.

- Nadmierna prędkość na drodze to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w których ludzie zostają ranni bądź giną. Dlatego tak ważna jest świadomość kierujących, by o tym wiedzieć i pamiętać - informuje KPP Gniezno.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Sz środa, 14 kwietnia 2021 14:09 napisane przez Sz

    I w ten łuk wszedł z prędkością 250? SUVem?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane