piątek, 09 kwietnia 2021 07:48

Strażacy na pomoc do... wyłączenia prądu

 
Strażacy na pomoc do... wyłączenia prądu źródło: OSP WItkowo

W miniony czwartek strażacy z Witkowa zostali wezwani do wsparcia działania urządzenia medycznego, znajdującego się w jednym z budynków mieszkalnych.

Podobne sytuacje zdarzają się od czasu do czasu, a ich powodem zazwyczaj jest przerwa w dostawie energii elektrycznej. Tak też było 8 marca około godziny 13.30, kiedy to w Kołaczkowie koło Witkowa nastąpiło wyłączenie zasilania, przez co nie mógł funkcjonować respirator w jednym z budynków mieszkalnych. Zapewnia on możliwość oddychania jednej z osób, która korzysta z nieinwazyjnego urządzenia doprowadzającego tlen do jej organizmu.

Na miejsce skierowano zastęp OSP Witkowo, które z agregatem uruchomiło awaryjne zasilanie i zapewniło kontynuację pracy maszyny na czas braku energii elektrycznej ze stałego źródła. Do podobnych działań sporadycznie wzywane są jednostki straży pożarnej w przypadkach nagłych, takich jak duże awarie sieci elektrycznej, jak też czasem zaplanowanych wyłączeniach zasilania.

źródło: OSP WItkowo

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane