czwartek, 08 kwietnia 2021 12:45

Ostrzeżenie przed przymrozkami

 

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwym wystąpieniem przymrozków w nocy z czwartku na piątek.

PCZK, korzystając z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega iż od północy 9 kwietnia od godziny 00:00 do godziny 8:00 rano tego samego dnia, na obszarze powiatu gnieźnieńskiego prognozuje się lokalnie spadek temperatury od -2°C do 0°C, przy gruncie od -4°C do -2°C. Temperatura maksymalna w dzień od 5°C do 7°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Informujemy iż powyższa informacja jest wydawana na bazie ostrzeżenia IMGW, przekazywana przez PCZK, które to ponoszą odpowiedzialność za treść wysyłanych do mediów danych pogodowych i ostrzeżeń. Portal pełni jedynie formę przekaźnika ww. danych. Zainteresowani przebiegiem aktualnej sytuacji pogodowej, mogą ją śledzić za pośrednictwem odpowiednich ku temu serwisów, m.in. Storm Chasers Czerniejewo.

 

O nagłych zdarzeniach oraz negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii proszę informować:

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie: 112, 998 tel/fax 61 426 23 01

oraz:

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. 61 854 99 10, fax 61 854 99 20

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane