czwartek, 08 kwietnia 2021 10:04

Gnieźnianie powodują najmniej kolizji - ranking miast

  mnopr
Gnieźnianie powodują najmniej kolizji - ranking miast archiwum redakcji

Gnieźnie mieszka najmniej kierowców województwa wielkopolskiego, deklarujących co najmniej jedną szkodę w swojej historii ubezpieczenia. Miasto uzyskało także jeden z najlepszych wyników w Polsce i zajęło 83. miejsce w rankingu.

Ranking został opracowany przez rankomat.pl, a jego wyniki oparto o deklaracje szkodowości kierowców w 84. miastach Polski liczących powyżej 50 tys. mieszkańców. Jak wynika z danych, 17,4% mieszkańców Gniezna przyznało się do spowodowania co najmniej jednej szkody w swojej historii ubezpieczenia. Był to najlepszy rezultat województwa wielkopolskiego. W skali całego kraju tylko w Ostrowcu Świętokrzyskim mniej kierowców zadeklarowało szkody (16,8%). W województwie wielkopolskim najgorzej wypadli mieszkańcy Poznania (22,2%), a w skali całego kraju - w Rudzie Śląskiej (26,1%).

Rankomat.pl zbierając dane z kalkulacji w ostatnim roku stworzył profil "szkodowego kierowcy" w Gnieźnie. Jest to 29-latek, który jest właścicielem forda focusa z 2004 roku. Kierowcy z co najmniej jedną szkodą na koncie, którą spowodowali w ostatnim roku, zapłacili za OC 796 zł.

–  Liczba szkód likwidowanych z polisy OC właściciela pojazdu to tylko jeden z czynników branych pod uwagę przez ubezpieczycieli podczas wyceny składki. Na cenę OC wpływają także informacje o kierowcy, przede wszystkim  jego wiek i okres posiadania prawa jazdy oraz dane techniczne jego pojazdu. Równie ważne mogą być sieć i rodzaj dróg, po których się porusza, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe, które przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji  lub wypadku w tym regionie – mówi Tomasz Kroplewski, Kierownik ds. Rozwoju Produktu rankomat.pl.

W Gnieźnie polisy kosztowały średnio 579 zł. Była to najniższa stawka w wielkopolskim. Więcej w województwie płacili mieszkańcy Poznania (807 zł), Konina (645 zł), Kalisza (632 zł). W skali całego kraju to wrocławscy kierowcy musieli najwięcej wydać na polisę. Było to 918 zł. Niższy koszt OC niż w Gnieźnie w skali kraju był m.in.: w Stalowej Woli (554 zł), Ostrowcu Świętokrzyskim (537 zł), Mielcu (505 zł – była to najniższa składka w Polsce).

1 komentarz

  • Link do komentarza Marcin Majewski czwartek, 08 kwietnia 2021 18:17 napisane przez Marcin Majewski

    Z artykułu wynika że nie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane